На Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев (фото)

23 серпня 2019, 09:01

На Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев (фото)

На території Білозірського лісництва Черкаського лісгоспу розташований затишний  лісовий розсадник площею 1 га, де зростає понад 250 тисяч штук сіянців основних та супутніх лісоутворюючих порід. Чотири роки тому територію лісорозсадника обладнали системою крапельного зрошення, що сприяє оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості.

Цьогоріч там зростає сосни звичайної – близько 200 тисяч сіянців, дуба червоного – 40 тисяч сіянців, дуба звичайного – 10 тисяч сіянців та горіха чорного – понад 1 тисяча сіянців.

На Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев (фото)

Окрім того, білозірські лісівники експериментують – віднедавна почали вирощувати тут й нові для лісництва деревні породи. Як пояснює лісничий Володимир Фіалковський, це насамперед пов’язано з пошуком більш стійких до кліматичних змін порід та потребою у створенні змішаних лісових культур.

Наразі у білозірському лісовому розсаднику зростає понад тисяча сіянців карагани (акації жовтої) – ця чагарникова порода досить посухостійка та добре приживається на піщаних ґрунтах, а ще є гарним медоносом. У лісництві планують її висаджувати у буферних рядах під час створення культур сосни звичайної. А ще у лісорозсаднику зростає понад дві тисячі сіянців сосни жорсткої, для якої характерне зростання на бідних ґрунтах, у тому числі й піщаних, та яка є стійкою до посух.

На Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев (фото)

«Нині ми працюємо в таких у мовах, коли потрібно експериментувати та вводити нові деревні породи, які є більш стійкими до кліматичних змін. В останні роки науковці стверджують, що Черкащина переходить із зони Лісостепу в Степ – і ми це бачимо по стану наших лісів. Тож такий курс у роботі взято у всіх структурних підрозділах підприємства», – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

До слова, у Білозірському лісництві самостійно забезпечують власні потреби у посадковому матеріалі та щорічно створюють 20-25 гектарів лісових культур.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Читайте також: Ейфелева вежа з’явилася в одному з лісництв Черкащини.

Коментарі

Вгору