На Черкащині виявили крадіжок електрики на понад 4 млн грн

26 червня 2024, 11:12

За травень 2024 року спеціалісти комерційної дирекції ПАТ «Черкасиобленерго» склали 90 актів про споживання електроенергії несанкціонованим шляхом на 4 мільйони 413 тисяч гривень. Загалом за 2024 рік вже складено 185 актів про порушення майже на 13 мільйонів гривень.

Втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії кваліфікується як «крадіжка» і є кримінальним злочином, що карається штрафами та позбавленням волі строком до трьох років.

Крадії електроенергії шкодять не лише енергосистемі, оператору системи розподілу, який обслуговує мережі, а й звичайним споживачам.

– Незаконні підключення до ліній значно знижують якість електропостачання, наражають на небезпеку інших людей, адже незаконні приєднання і пошкоджені лічильники значно підвищують ймовірність аварійних ситуацій з електрообладнанням, можуть призвести до пожеж, ураження струмом тощо, – зазначає директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Роман Бондар. –Кожен споживач має зрозуміти, що електроенергія – це ресурс, за який необхідно вчасно і в повному обсязі сплачувати та нести відповідальність, передбачену законодавством у випадку крадіжки.

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії порушеннями є:

  • порушення цілісності пломб, пломбувального матеріалу, гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал;
  • відсутність на засобах вимірювальної техніки пломб з відбитками тавр про їх повірку чи пломб з відбитками тавр оператора системи;
  • пошкодження цілісності корпусу лічильника або відсутність засобів вимірювальної техніки та інші дії споживача, які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки (використання фазозсувного трансформатора, постійних магнітів (у разі невстановлення на/в лічильник індикаторів), пристрою випромінювання електромагнітних полів тощо);
  • фіксація індикаторами впливу на лічильник електричної енергії постійного (змінного) магнітного або електричного полів, пошкодження або відсутність індикаторів;
  • самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі без порушення або з порушенням схеми обліку;
  • використання «штучного нуля», що призвело до споживання необлікованої електричної енергії та інші дії споживача, які призвели до зміни показів цих засобів вимірювальної техніки.

У випадку виявлення втручання у роботу лічильника, фахівці направляють його на експертизу для надання споживачу підтвердження факту втручання. У разі підтвердження - споживачеві, крім штрафу, доведеться відшкодувати витрати на проведення експертизи.

Споживачі, які здійснили крадіжку, автоматично потрапляють у список, згідно якого оператор системи розподілу частіше здійснюватиме перевірку.

"Якщо ви виявили випадки крадіжки електричної енергії закликаємо вас звертатися до кол-центру Товариства за телефоном (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328, анонімність повідомлення гарантуємо", - зазначають у пресслужбі ПАТ «Черкасиобленерго».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору