“Знайшли біля дороги зі зламаним крилом”: як у Смілі волонтери рятували сову (ФОТО, ВІДЕО)

02 квітня 2024, 14:20

Фото - ГО "Сталеві Мурахи"

У Смілі волонтери рятували вухасту сову зі зламаним крилом. Пораненого птаха біля дороги знайшла небайдужа жінка.

Історію порятунку сови журналістам Про все розповіла засновниця ГО "Хвіст", волонтерка Анастасія Задерновська.

Жінка, яка знайшла птаха, віднесла його від дороги ближче до поля, поклала їжі та води.

- Вона не знала до кого звертатися у такій ситуації й лише наступного дня хтось дав їй мій номер телефону. Я відразу зв'язалася з волонтером ГО "Сталеві Мурахи", який був у Смілі. Знайомі мені дали рекомендації, чим можна швидко нагодувати птаха, що дати у якості знеболювального. Коли сову привезли до мене, я дала їй знеболювальне та зафіксувала крило в анатомічне положення, нагодувала. Птах взагалі не пручався, - розповідає Анастасія Задерновська.

Фото - ГО "Сталеві Мурахи"

Волонтери відразу почали шукати варіанти, куди передати поранену сову, адже в Черкаській області немає організацій, які займаються птахами.

- Найближче було місто Дніпро. Але потяги туди прибувають в комендантську годину, а там дуже суворо до цього ставляться, тому не хотіли підставляти волонтерів. Поки шукали, куди влаштувати сову, вона дві доби була в мене, навіть їздила зі мною на роботу, бо її потрібно було годувати, щоб вона набиралася сил та змогла перенести операцію. Згодом вдалося зв'язатися з волонтерами із Києва, які спеціалізуються саме на хижих птахах. Ми передали туди сову перевізником - автобусом, - каже волонтерка.


Відео - Юлія Машірова

Наразі птах перебуває у ветеринарній клініці в Києві, його готують до операції.

- У нас на Черкащині не було де прооперувати сову. До того ж птахи дуже складно переносять наркоз. Крило в сови зламане у двох місцях, тому його можна лише ампутувати. Станом на вчора тварина була на стабілізації, тобто її готували до операції. Птах літати вже, на жаль, не зможе, тому буде жити в когось зі спеціалістів. Як пройде операція ми не знаємо. Найголовніше питання в тому, як буде з наркозом. Але сподіваємося на краще, - говорить Анастасія.

Волонтерка також дає поради, як діяти, якщо ви знайшли пораненого птаха.

- Тварину потрібно покласти в темну коробку, зробити в ній отвори для доступу кисню, сфотографувати птаха без спалаху та шукати зв'язок із волонтерами, які скоординують подальші дії. Самостійно птаха краще не транспортувати, головне - поставити йому води та залиши в коробці, щоб в тварини не було стресу, - додає Анастасія Задерновська.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору