На Черкащині вкрали корисних копалин на сім мільйонів гривень (фото)

13 листопада 2019, 16:19

Служба безпеки України на Черкащині блокувала нелегальний видобуток і тіньовий обіг корисних копалин, який завдав мільйонних збитків державі.

Оперативники спецслужби задокументували, що топменеджмент приватного цегельного заводу продовжував видобуток корисних копалин у державному кар’єрі після закінчення дії дозвільної документації. З неї ділки виробляли готову продукцію, яку реалізовували по всій території України.

За попередніми підрахунками вартість завданих державі збитків становить понад 7 мільйонів гривень.

За висновками профільних спеціалістів, видобуток копалин відбувався у кар’єрі з неукріпленою горловиною котловану, де спостерігаються зсуви ґрунту. Це створювало загрозу життю і здоров’ю людей, які проживають поблизу кар’єра.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, носії електронної інформації, чорнову бухгалтерію, що підтверджує протиправну діяльність фігурантів справи.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.

Вирішується питання щодо оголошення топменеджерам цегельного заводу про підозру у вчиненні злочину. Викриття протиправної діяльності здійснювалось спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.

За інформацією із пресслужби СБУ у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору