На Черкащині синоптики прогнозують потепління

11 вересня 2023, 17:37

У найближчі три доби антициклон «Patricia» залишається головним, тож сонячна та суха погода утримається. Осередок холоду відходить на схід, поступаючись місцем теплому повітрю із заходу, температурний фон знову перевищить норму на 2-3°. Температура вночі 10-15º, вдень 23-28º.

"За синоптичними розрахунками, 15 вересня наш регіон перетинатиме атмосферний фронт із заходу, який проявить себе збільшенням хмарності, короткочасними дощами, посиленням вітру та коливанням температурного фону. Різке занурення в осінь на Черкащині чекаємо у третій декаді вересня", - повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Арктичне повітря, яке надійшло у наш регіон у минулу п’ятницю, знизило температурний фон на 3-4°. Найхолодніше було у неділю, 10 вересня, із середньодобовим температурами 13-14°, що на 2° нижче кліматичної норми, та холодним ранком, коли метеостанції відмітили лише 3-5º тепла. А метеостанція Золотоноша на висоті 2 см від поверхні ґрунту зафіксувала заморозок інтенсивністю 0,2º.

За багаторічними даними спостережень на Черкащині, абсолютний мінімум вересня становить 6° морозу, який було зафіксовано 29 вересня 1986 році та минулий рік, коли на цей час температурний фон був на 4-6° холодніше звичайного, а із 10 вересня розпочався період дощів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору