На Черкащині розробили комплексну програму поводження із безпритульними тваринами

06 березня 2023, 12:19

На останній сесії Черкаська обласна рада проголосувала за «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2023-2027 роки» - еталон поводження із бездомними тваринами на вулицях своїх громад.

За словами депутатки Яніни Тиховської, Черкащина стала єдиною областю, де розроблено комплексну програму поводження із бездомними тваринами.

- Вкотре ми стали еталоном для цілої країни, адже у більшості регіонів такі програми існують в дуже урізаному форматі, на рівні конкретних міст чи сіл. Програма, що існувала у області у 2016-2020 роках, довела свою ефективність – саме тоді область мала найменші показники поширення сказу, а за числом покусів ми були останніми по Україні - саме тому і постало питання її продовження, яке відкладалося через ряд об’єктивних обставин, - додала вона.

Ця програма утримує цілий комплекс конкретних доступних заходів для взяття під контроль питання бездомних тварин (стерилізація, вакцинація, облік) та дає різні варіанти їх здійснення – залежно від фінансових можливостей громади. Тож відтепер кожна громада має можливості, орієнтуючись на обласну програму, вибрати для себе метод вирішення питання бездомних тварин – і почати його впроваджувати.

За інформацією Черкаського пресклубу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору