У Черкаській області розпочинаються щорічні протиепізоотичні заходи в підсобних господарствах громадян. Це необхідно для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в регіоні як щодо заразних захворювань тварин, так і щодо захворювань, спільних для тварин і людини.
Так, проводяться огляди тварин (диспансеризація), які передбачають планові діагностичні, лікувально-профілактичні і санітарно-гігієнічні заходи, спрямовані на раннє виявлення ознак захворювань тварин, їх профілактику і лікування.
Планові профілактичні щеплення проводяться проти таких інфекційних хвороб тварин:
- сибірська виразка – велика та дрібна рогата худоба, коні;
- сказ – собаки та коти;
- ньюкаслська хвороба – птиця родини куриних;
- класична чума свиней.
З метою своєчасної діагностики основних захворювань проводяться заходи з лабораторної діагностики на:
- лейкоз, бруцельоз та туберкульоз – велика рогата худоба;
- фасціольоз – велика та дрібна рогата худоба;
- варроатоз, нозематоз та акарапідоз – бджоли.
Територіальні органи Головного управління Держпродспоживслужби, державні установі ветеринарної медицини разом з органами місцевого самоврядування визначають місця та дати проведення в населених пунктах так званих «виводків». Інформування власників тварин відбувається у ЗМІ, за допомогою письмових оголошень, місцевого радіомовлення та інших засобів комунікації.
У деяких випадках протиепізоотичні заходи проводяться безпосередньо у домоволодіннях власників тварин - «подвірно». Це в основному стосується профілактики хвороб свиней, дрібної рогатої худоби, бджіл та птиці, а також у випадках, коли власники з вагомих причин не можуть доправити продуктивних або домашніх дрібних тварин на «виводок».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram