На Черкащині розпочала роботу школа гончарства (відео)

30 липня 2019, 19:22

На Черкащині розпочала роботу школа гончарства (відео)

На Чигиринщині у селі Мельники розпочала роботу школа гончарства. Організували її Світлана та Юрій Романча аби відродити ремесло. Займається з учнями гончар Сергій Радько. З його слів, щоб створити вироби із глини приїздять люди з усієї України, інформує "UA: Черкаси". 

Киянка Галина Хорощак готує глину для майбутнього виробу. До Мельників жінка приїхала з подругою аби навчитися техніці гончарування.

«Навчитися працювати на колі, навчитися витягати тонкі форми, покищо мені цього не вдалося, але це треба практикувати. Класно, що тут є змога глина, коло. Ніхто тебе не відволікає і є люди, яким можна поставити правильні питання», - зазначила жінка.

Наталія Клочко до школи гончарства приїхала із сусіднього села Головківка. Дівчина показує створені власноруч вироби з глини – коника та бариню. Зараз Наталя працює над новою роботою.

Окрім черкащан, до школи приїздять учні з Харкова, Києва, Львова та Дніпра. Майстерності їх навчає гончар Сергій Радько.

«Холодноярська школа гончарства збирає якраз таких ентузіастів, любителів гончарства і людей різних професій, різного віку з’їжджаються сюди, щоби в цьому куточку чарівному набратися наснаги і попрацювати на гончарному крузі. Працюємо ми принципово з місцевих матеріалів. Копаємо самі глину і випалюємо тут на дровах», - каже Сергій Радько.

Організували школу гончарства Світлана та Юрій Романча, аби відродити гончарне ремесло.

«Мені захотілося зайнятися чимось таким цікавим для себе. І з дитинства я мріяла гончарувати і ліпити щось із глини. Народилася така ідея створити щось подібне у себе. І починали з гончарного круга», - зазначила жінка.

Детальніше - у сюжеті.

Коментарі

Вгору