На Черкащині розкопали залишки печі та посуду із XVIII століття (фото)

29 січня 2020, 15:31

Залишки цегляної печі та уламки посуду виявили під час розкопок в районі хутора Лісового Смілянського району.

Фрагменти печі мали підпрямокутну форму з підковоподібною задньою стінкою. Піч була викладена вірогідно без застосування розчину. Усередині неї було багато ґрунту з вугликами та частинами кухонного і столового посуду, серед яких розвал полив’яної миски та опуклобокого горщика з ручкою.

Крім того були знайдені два металевих ножа, один з кістяною, а інший з латунною ручками, залізну підкову та округлий предмет з гачком, що нагадує кришку чи заслону, фрагменти пласкої посудини синього скла, фрагмент фаясової посудинки з малюнком.

Після промивки і обробки вдалося зібрати 5 різних форм кухонного посуду. Поливяна миска з мальованим фляндрованим орнаментом може слугувати хронологічним маркером. Керамічний посуд можна датувати другою половиною XVIII ст.

У двадцяти метрах від печі для приготування їжі виявили ще й відкриту піч, що використовувалася, вірогідно, для випалювання цегли кустарним способом. У ній була знайдена цегла жовтого кольору. Цей випалювальний пристрій потребує подальшого вивчення та музеєфікації.

Після обробки та реставрації експонати поповнять фонди Черкаського обласного краєзнавчого музею.

За інформацією "Черкаського обласного краєзнавчого музею"

Читайте також:Таємниці Суботова: археологи продовжують досліджувати Іллінську церкву

Коментарі

Вгору