На Черкащині проживає понад 5 тисяч людей із ВІЛ/СНІДом

01 грудня 2022, 17:39

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Нині на Черкащині проживає більш ніж 5 тисяч людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Станом на 1 грудня, в області офіційно зареєстровано 4060 пацієнтів, які інфіковані ВІЛ-інфекцією. Загальна кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в області склала 9616 осіб.

З появою високоактивної ретровірусної терапії, пацієнти з ВІЛ можуть підтримувати нормальний рівень свого здоров’я впродовж усього життя та не розповсюджувати інфекцію серед своїх статевих партнерів. Наразі ситуація з епідемією ВІЛ в Черкаській області в цілому прогнозована. Заклади працюють у штатному режимі, забезпечують пацієнтів Черкаської області та близько 350 внутрішньо переміщених осіб, зокрема і дітей, антиретровірусними препаратами на тривалий термін, здійснюють необхідні аналізи.

Лікування ВІЛ-інфекції в Черкаській області сьогодні отримує 3736 осіб, з яких 3624 особи вже досягли невизначального рівня вірусного навантаження.

Протестовано на ВІЛ протягом 2022 року 63320 осіб та виявлено 269 випадків інфікування. Обсяги тестування на ВІЛ-інфекцію з початком епідемії COVID-19 та війни суттєво знизились, але за рахунок ефективності все ще вдається виявляти та ставити а облік до 60% пацієнтів від значень 2020 року.

За інформацією Черкаського обласного центру громадського здоров'я

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору