На Черкащині проведуть масштабну реконструкцію історичного бою

27 січня 2019, 15:10

На Черкащині проведуть масштабну реконструкцію історичного бою

До 100-річчя бою проти московських більшовиків під Легедзиним на Черкащині готують історичну реконструкцію. Захід заплановано розпочати 9 березня 2019 року о 13.00. Про це розповів автор теми, завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура»  Олександр Назаров, повідомляє «Козацький край».

На Черкащині проведуть масштабну реконструкцію історичного бою

Сотник полку імені Кармелюка Армії УНР. Реконструкція одностроїв - художника Богдана Піргача

Раніше село Легедзине було відоме завдяки енеолітичному поселенню-гіганту, Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» та бою прикордонників з нацистами влітку 1941-го. Як відомо, тоді нацисти змогли захопити село тільки уночі. Та виявляється, що «традицію» нічного захоплення цього села започаткували червоноармійці у далекому 1919-му році.

На Черкащині проведуть масштабну реконструкцію історичного бою

На фото командування кармелюківського полку (зліва направо): підполковник Володимир Радченко, полковник Ігор Троцький, сотник Павло Горячий (фото зроблене в Умані на початку 1919 р.)

З нагоди сторіччя бою та з метою нагадати громадськості про ті часи і вшанувати пам’ять загиблих героїв, дирекція ДІКЗ «Трипільська культура» анонсує проведення фестивалю військово-історичної реконструкції «Легедзине – буремний 1919-тий». У межах фестивалю планується відтворення бою між кармелюківцями та червоноармійцями.

Організатори запрошують усі клуби та індивідуальних учасників, які мають уніформу та спорядження відповідної сторони на початок 1919-го року. Водночас не треба забувати, що напередодні цих подій обидві сторони у результаті бойових дій постійно втрачали особовий склад та поповнювалися новобранцями. Постачання ж часто залишало бажати кращого, що не могло відповідним чином не позначитись на якості та кількості уніформи та спорядження обох сторін. З огляду на це, та на те, що реконструювати будемо не святковий парад, в одностроях та спорядженні допускається певна строкатість.

Організатори забезпечують проживання учасникам заходу, які приїдуть напередодні, вечерею 8-го березня, та сніданк з обідом 9 березня. Умови проживання – приватні садиби у селі.

Учасники заходу зможуть відвідати музей Заповідника, де, крім археологічних експонатів, буде відкрита виставка присвячена періоду Української революції 1917-1921.

Попередні заявки організатори просять надсилати на E-mail: aleks.oks@ukr.net – Вам буде надіслано бланк заявки.

Координатор заходу – автор теми, завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини ДІКЗ «Трипільська культура» Олександр Назаров тел.067-265-67-91

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору