На території Черкащини розміщено понад 9 тисяч об’єктів культурної спадщини. В обласній прокуратурі розповідають, що правоохоронці докладають зусиль, аби захистити низку таких об'єктів.
Одним із прикладів є повернення державі в судовому порядку об’єкта культурної спадщини національного значення – Успенського собору у Каневі. Він відомий тим, що там відспівували Тараса Шевченка.
Прокурори встановили, що у 2003 році релігійна організація оформила на пам’ятку археології право приватної власності, хоча за законом памʼятки археології та памʼятки національного значення можуть належати лише державі.
У зв’язку з цим Смілянська окружна прокуратура звернулася до суду в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України про повернення державі будівлі собору і земель під нею.
Рішеннями суду позови прокуратури задоволено.
Також прокурори приділяють увагу укладенню на об’єкти культурної спадщини охоронних договорів. Через суд зобов’язано укласти такі договори на низку пам’яток архітектури місцевого значення. Серед них – «Контора садівництва», «Земська управа», «Млин».
Крім того, завдяки прокурорам забезпечено внесення 21 історичного об’єкту національного значення на Черкащині до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Зокрема, це Торгові ряди, Преображенська церква, Церква Покрови Пресвятої Богородиці, Палац Абази та інші.
За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram