На Черкащині ліквідували «конвертаційний центр» з обігом понад 75 млн грн

23 квітня 2019, 14:34

На Черкащині працівники податкової міліції ліквідували «конвертаційний центр» з обігом понад 75 млн грн

Діяльність "конвертаційного центру", який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Черкаської, Полтавської областей та міста Київ з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку, припинили працівники податкової міліції головного управління ДФС у Черкаській області. 

У ході досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2  ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України встановлено групу осіб, яка створила низку транзитно-конвертаційних підприємств, на рахунки яких підприємства-вигодонабувачі перераховували кошти за нібито придбані товари, які насправді не поставлялися, що давало змогу підприємствам реального сектору економіки формувати фіктивний податковий кредит з податку на додану вартість. Надалі вказані кошти знімались готівкою та передавались замовникам за вирахуванням 12-13% від «проконвертованої» суми, які слугували винагородою вказаній групі за надання незаконних послуг.

На Черкащині працівники податкової міліції ліквідували «конвертаційний центр» з обігом понад 75 млн грн

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за час діяльності «конвертаційного центру» склав більше, ніж 75 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету лише зі сплати податку на додану вартість становлять близько 12,5  млн. гривень.

Під час проведення чотирьох санкціонованих обшуків виявлено та вилучено готівкові кошти в розмірі 510 тисяч гривень, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнову документацію, а також печатки підприємств – ймовірних учасників «конвертаційного» центру.

Досудове розслідування триває.

За інформацією прес-служби головного управління ДФС у Черкаській області 

Читайте такожЧеркасець зберігав удома фальсифіковану горілку. 

Поділитись

Коментарі

Вгору