На Черкащині працівник парку ловив рибу, яку мав охороняти

20 січня 2020, 09:32

Інженер з охорони Національного природного парку «Нижньосульський» виловлював рибу, замість того щоб її охороняти, – повідомили в управлінні державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області.

Браконьєра затримали та склали протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду).

– Я думаю керівники парку зроблять відповідні висновки по даному працівнику, – зазначив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков. Він також детально розповів про інші подробиці рейду. – Черговий рейд Держекоінспекції Центрального округу та поліцейських водного патруля тільки знову підтвердив, що браконьєрство на річці Сула є загрозою для екології даного регіону внаслідок знищення водних живих ресурсів. Патрульним човном зайшли із води на Сулинський заказник, через кожні 300 метрів човен влітає в незаконно встановлені сітки. Практично в кожній сітці знаходиться незаконно виловлена риба. Рибу яка була великих розмірів та живою відпустили до водойми, іншу пошкоджену здали до рибоприймального пункту, після чого гроші перераховуються до державного бюджету. За рейд в різних місцях заказника вилучено 32 сітки вічком від 30х30 мм до 70х70 мм загальною довжиною близько 2 км. Риба видів : Лящ 37 шт., карась 53 шт., Густера 804 шт., Плітка 31 шт. загальною вагою 306 кг., чим завдано державі збитків на суму 130 тис. 791 грн.

Довідково: Сулинський ландшафтний заказник – природоохоронна територія загальнодержавного значення. Заказник створено на території Чорнобаївського району Черкаської області та Глобинського району Полтавської області, у пригирловій частині річки Сули. Він являє собою один з найбагатших за видовим складом флори і фауни водно-болотних комплексів центральної України. Є основним на Кременчуцькому водосховищі нерестовищем, місцем нагулу і зимівлі різноманітних видів риб: щуки, коропа, ляща, синця, судака тощо.

Коментарі

Ольга сказав:

Як на мене, людина, яка на своєму робочому місці порушує Закон, повинна сидіти за гратами. А не “роблять висновки по даному працівнику”! От тому й ловлять незаконно, бо екологи (охоронні служби) складають протокол, виписують мізерний штраф та “махають пальчиком ай-яй-яй”…

Леонід сказав:

Ольга 100% права. Чому вони не говорять про покарання як за браконьєрство? А це величезні штрафи? Бо свій. В їхньому Законі записано – ворон ворону. ..

Петро сказав:

Черкаські екоголи самі ще ті браконьєри. Раніше кришували чорну яму, ловили драчами, сітками, пускали туди своїх, а зараз дорожку туда закрив Іванько(подякуємо йому). Тепер їм захотілось Сулинської риби. Хочуть показати себе харошими, на фоні когось, а по факту ще ті бариги.

Вгору