З метою зниження соціальної напруженості технічно можливо вирівняти та збалансувати графіки відключень електроенергії для побутових споживачів у центральних регіонах України – Київській, Черкаській, Чернігівській, Житомирській областях та Києві – вважає голова правління ПАТ "Черкасиобленерго" Олег Самчук, пише Інтерфакс.
Як зазначив Самчук, графіки відключення/включення електроенергії для населення згідно з лімітами, що надаються диспетчерами "Укренерго", суттєво відрізняються між областями, проте самі ліміти, у сенсі їхньої пропорційної відповідності потребам регіонів, встановлюються приблизно на схожому в кожній області рівні – 54-60%.
На думку голови "Черкасиобленерго", центральні регіони України заживлюються з одних і тих же потужностей, що генерують, тому цілком можливо розробити і впровадити модель, коли графіки відключень електроенергії будуть у всіх регіонах однаковими.
"Так, вони можуть змінюватися відповідно до ситуації в енергосистемі країни, можуть змінюватися черги за цими графіками, але населення не обурюватиметься, чому в Києві світла більше, а в Київській області менше, або в Житомирській області більше, а в Черкаській менше, або навпаки", - пояснив він.
Як вважає глава компанії, технічна можливість побудови та втілення такої єдиної моделі існує, і за основу можна взяти розроблену в "Черкасиобленерго" систему графіків. Наразі залежно від енергетичної ситуації в Черкаській області діють погодинні графіки відключення електроенергії: зелені (чотири години зі світлом, дві - без світла), жовті (три на три години) та червоні (дві години зі світлом, чотири - без світла).
Крім того, як стверджує Самчук, можна створити на основі черкаського досвіду справедливі та збалансовані графіки електропостачання не тільки для побутових, а й для промислових споживачів.
Зокрема, компанією спільно з головою обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем було узгоджено гнучкі графіки постачання електроенергії для топ-30 найважливіших для регіону підприємств - молокозаводів, хлібозаводів та інших підприємств харчової промисловості, а також підприємств, які виробляють продукцію для ЗСУ.
"Передусім, вони ґрунтуються на частковому переході таких підприємств на нічний час роботи", - зазначив голова "Черкасиобленерго".
Особливе ставлення компанія виявляє до підприємств із безперервним технологічним циклом та підприємств, передислокованих зі східних регіонів України.
"Деякі інвестори цих бізнесів через проблеми з електрикою вже думають передислокуватися за кордон, а це мінус податки та робочі місця в Україні. З ними за погодженням з обласною адміністрацією також укладаються особливі графіки постачання", - доповнив Самчук.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
В нас центрі м Черкаси як виключили світла о 14 годині вже скоро 20 година світла так і немає.Пр які графіки мова
Хочеться вірити що наші Єнергетики перестануть іздіватися над селали і селищами які сиділи чотири місяці більше без світла тепла і води чим з ними!В м Звенигородка центр невідключали взагалі а хто далі центра сиділи по жовтому або червоному графіку -Це дуже важко і поратися по хазяйству і діти хворіють більше і старички прикуті до ліжка замерзають у хатах де лише газ котел який без світла непрацює і насос воду не переганяє…