На Черкащині лікарка випадково “домалювала” пацієнту симптоми COVID-19

16 листопада 2020, 15:20

Родина Заленських із Умані обурена вчинком лікарки, до якої прийшли за направленням на безкоштовний тест на коронавірус. З їх слів, та дописала симптоми, яких не було. Однак у медичному закладі стверджують: ситуація виникла через механічну помилку медиків.

Як розповіла у коментарі журналістам "Про все" Поліна Заленська, інцидент трапився в Уманській міській центральній лікарні у п'ятницю, 13-го листопада. Тоді вона разом зі своїм чоловіком прийшла до сімейного лікаря, аби взяти направлення на безкоштовний тест на COVID-19. 

- Жодних симптомів чи скарг у нас не було з приводу нашого самопочуття. Ми прийшли без температури і кашлю для того, щоб отримати направлення на безкоштовний тест. Він потрібний, щоб його показати в іншому лікувальному закладі, пов’язаному з кардіологією. Без нього там можуть не прийняти, тому результати були потрібні, - розповідає пані Поліна.

Однак після спілкування з сімейною парою медпрацівники зазначили у направленні на тест, що в чоловіка Поліни Заленської підвищена температура і є кашель. 

- У направленні написано, що чоловік і хворий, і кашляє, і температура у нього 38,2 градуси. То мені хтось може пояснити, чому зі здорової людини, хоч і пенсіонера, роблять хворого? - обурюється уманчанка. 

Знайома медпрацівниця розповіла Поліні Заленській, що через вказані симптоми результат тесту на коронавірус, найімовірніше, буде позитивним. Однак у медичному закладі цю інформацію спростовують.

- Медсестра просто зробила механічну похибку через втому і велику кількість пацієнтів. У неї є шаблонна форма, куди вона лише додає чи прибирає дані і симптоми. Ця помилка виникла через людський фактор. Однак жодного впливу на результат вона не має, - пояснює лікар первинки Алла Крупа. - Цей папірець лишається у нашому закладі, ми його виписуємо для своїх працівників. Результат тесту не залежать від симптомів, які вказує лікар.

Медпрацівниця розповідає, що цей папірець ніхто зі сторонніх осіб навіть не бачитиме, а ті не мають жодної юридичної сили - лише фіксуються в журналі.

- Після того, як будуть відомі результати, його пацієнту видадуть на офіційному бланку. Жодних зайвих папірців не буде, - каже пані Алла.

Директор КНП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак каже, що ситуація могла виникнути через людський фактор.

- Справа в тому, що пані Заленська неодноразово провокувала неоднозначні ситуації в нашому медзакладі. Вона вимагає від нас того, що їй взагалі не потрібно з медичної точки зору. Звісно, що ми йдемо назустріч пацієнтам і намагаємося зробити все, що в наших силах, - розповідає очільник КНП. - Мої лікарі щодня приймають 50-60 пацієнтів за години своєї роботи. Отримують сотні дзвінків і зараз просто падають із ніг. І мені не хотілося б, аби через якесь непорозуміння порядна й професійна лікарка стала заручницею страхів.

Очільниця департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Лариса Кошова стверджує, що сімейні лікарі за роботу з хворими на коронавірус пацієнтами жодної фінансової винагороди не отримують. Тож звинувачувати лікарку з Умані у перевищенні професійних повноважень підстав немає.

Нагадаємо, станом на сьогодні у Черкаській області на коронавірус хворіють майже 700 медпрацівників.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Наталия :

Протокол направления на бесплатный тест читали? Температура, кашель и одышка. В иных случаях тестироваться за деньги.

тоня :

неувага лікарки..тепер винен ковід…найвигідніше спростування вини лікарки…

Тетяна :

Можливо я чогось не розумію?
Жодних симптомів чи скарг у людей не було, то чого вони морочили лікарю голову?.
Лікарі загружені, лабораторії завалені роботою, повно Хворих, а здорові люди хочуть здати тест на короновірус.
Де головний лікар , чому не прийняв міри до лікаря, яка направляє здорових людей на тест.
Зараз епідемія і здорові люди повинні сидіти вдома, а не завантажувати і так переповнені лікарні.

Дмитро :

Тетяна, я перехворів на Covid19 і в мене не було симптомів, на яки ви чекаєте. Тобто захмарної температури, кашля і таке інше. Але тест показав “+”. Треба було сидіти вдома???

Марина :

Люди вам зайнятись нема чим!!!лікарі й так загнані, йди мовчки і здавай свій аналіз!

Дмитро :

Мені теж родинний лікар домалював симптоми яких не було, коли я хворів на Covid19

Олександр :

Лікар зробила те, що повинна була зробити, що б лабцентр провів швидше дослідження і проводив його взагалі, бо по направленню без симптомів результат можна чекати довго. Чого розкукахкалась пацієнтка? Вражає те, наскільки медики єдині в захисті один одного, такий маразм прилітали, наче за дебілів людей мають. Напишіть просто: “лікар написала так свідомо, бо на ковід тести безсимптомним безкоштовно не роблять”

Лариса :

Алла Іванівна дуже порядна, чесна людина і гарний лікар професіонал ,вона завжди надає кваліфіковану допомогу ,завжди вислухає та допоможе , До неї на прийом і до пандемії було дуже багато пацієнтів ,а тепер в рази більше то ж можливо і помилились щось написали але всі ми люди ,спробуйте ви цілими днями знаходитись в небезпеці , Це просто папірець і якась маленька помилка а розписали ніби руку чи ногу відрізали .Всі ми люди і для всіх важкі часи .потрібно допомагати один одному і підтримувати ,а не із за маленької помилки яку можна виправити кидатись на спеціалістів яких в наш час і так мало.

Олег :

Якого ви йшли робити тести, якщо у вас ніяких симптомів не було??? Через таких як ви, які тільки морочать голови вкрай загруженим лікарям, у нас справжні хворі більше тижня чекають на результати тестів

Татьяна :

Ни какая это не ошибка, я недавно болела обычной простудой. Насморк и кашель. Без температуры вообще. Так как работаю с людьми и продуктами, нужен был больничный. Пошла к врачу выстояла часа. И врач заполняя бумаги приписала мне тепмерату, типа больничный без температуры не выдаётся, через неделю пришла опять на прием, опять дописала температу и направила на тест Ковид. Так ,что это они делают умышленно. Черкассы.

Вгору