На Черкащині хвора на коронавірус жінка могла залишитись на два тижні без світла, бо ремонтники боялись їхати до неї

31 жовтня 2020, 09:30

Жителька Тального, яка проживає в одному будинку удвох зі старенькою мамою, розповідає, що через COVID-19 ледь не залишилась без світла через страх місцевих ремонтників.

Про це пишуть "Вісті Черкащини".

Жінка розповідає, що спершу сподівалася, що неприємну ситуацію зі світлом вирішити самостійно не могла.

- Загорілися пробки. Я їх самотужки загасила і звернулася в РЕМ, щоб вони приїхали і мені все замінили. Я розповіла, що інфікована, і вони відразу мені відмовили. Сказали, що і самі не приїдуть, і не пошлють нікого, тому мені потрібно шукати іншого майстра, який допоможе. Мовляв, ви інфіковані, чекайте, поки термін пройде. Рекомендували дзвонити в КП «Ритуал», можливо, там хтось відгукнеться.

Жителька Тального телефонувала й туди, однак на дзвінок ніхто не відповів.

- Вибачайте, але два тижні сидіти без світла у холодній хаті? Я хворію, а моя мама – контактна особа. Ми з нею удвох знаходимося в хаті. Я ж не можу ні до кого ні піти, ні звернутися. Слава Богу, що сусід не побоявся, прийшов пізно ввечері з роботи, все полагодив. Мене обурило, що коли людина хвора, вона покинута напризволяще, ніби прокажена. Про яке ми можемо говорити милосердя? Потрібно, щоб у місті утворили службу, працівники якої могли б людям доставити і ліки, і в подібних ситуаціях допомогти, а не боятися і відвертатися, - обурюється жінка.

Юрій Пашковський, керівник Тальнівського РЕМу, каже, що зі свого боку вони все зробили правильно.

- По-перше, якщо горять пробки, це проблеми з внутрішніми мережами. До них ми не маємо жодного відношення. Ми здійснюємо зовнішнє обслуговування до лічильника. Все, що після нього – це відповідальність споживача. Він повинен знайти будь-якого електрика, який вирішить проблему. До внутрішніх мереж ми не маємо права торкатися. У нас тисячі кілометрів ліній, більше 20 тисяч побутових споживачів та 850 точок обліку юридичних споживачів. Ми просто фізично не зможемо все зробити, якщо підемо по всіх хатах робити проводку. Зараз у нас багато і підключень, і ремонтів. Також 5 чоловік хворіють на ГРВІ й перебувають на лікарняному, - пояснює Юрій Пашковський.

На відмову контактувати з хворою на коронавірус у нього також є причина.

- На рахунок обслуговування хворих на коронавірус, у нас є наказ голови правління про оперативний персонал, кількість якого обмежена і замінити його немає кому. Не дай Бог захворіє диспетчерська служба, то можемо вивести з ладу весь район. Це буде повний колапс, - каже керівник РЕМу.

У міській раді пояснюють, що думають створити службу на зразок «Чоловік на день», куди зможуть звернутися люди в подібних екстрених ситуаціях.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору