На Черкащині FM-радіостанції перевиконують мовні квоти

13 грудня 2018, 09:33

На Черкащині FM-радіостанції перевиконують мовні квоти

З 8 листопада 2018 року за вимогою Закону України «Про телебачення і радіомовлення» мовна квота збільшилася: частка українських пісень в радіоефірі повинна бути не менше 35%, ведення передач державною мовою - 60%. Про це на своїй сторінці у "Facebook" повідомила представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Черкаській області Надія Горбаченко.

Середній загальний показник пісень українською мовою на місцевих і регіональних радіостанціях України за другій рік дії мовних квот складає 48% при законодавчій нормі станом на жовтень 2018 - 30%. Черкащина знаходиться серед лідерів.

Показник ведення передач українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Черкаської області, за результатами моніторингів, протягом липня-вересня 2018 року склав 97,78 % (норма закону 55 %), що на 7 відсоткових пунктів більше порівняно з обсягом ведення передач державною мовою за листопад 2016 - жовтень 2017 року.

Середній показник пісень українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Черкаської області складає:

• 43% за листопад 2016 - жовтень 2017;

• 43% за листопад 2017 - жовтень 2018.

Найвищі показники кількості пісень українською мовою серед 10 радіокомпаній Черкащини зафіксовані в Українському радіо "Рось" філія ПАТ НСТУ "Черкаська регіональна дирекція" (позивний"Українське радіо") м. Черкаси, КП "ТРО "На хвилі Корсуня" (позивний "На хвилі Корсуня"), м. Корсунь-Шевченківський та ТОВ "Телекомпанія "Сатурн-ТV" (позивний "MID-FM"), м. Умань.

Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції «Укрінформ» підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону. Як зазначив член Національної ради Сергій Костинський:

- Період екстенсивного розвитку українського ринку музики поступово добігає кінця. Частка пісень українською в ефірі радіостанцій, за нашими прогнозами, буде збільшуватися відтепер несуттєво. Але ми бачимо як формується новий тренд - поступовий якісний розвиток музичної індустрії і серйозне покращення її конкурентоспоможності. Наступного року ми матимемо все більше пісень українською мовою, які будуть відвойовувати собі місце в плейлистах радіомовників не тільки завдяки квотам, але і завдяки своїй високій якості.

Наразі представництво Національної ради в Черкаській області проводить п'яту хвилю моніторингів. Порушень мовних квот не зафіксовано.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору