На Черкащині екс-посадовець наніс збитки державі на понад півмільйона гривень

06 листопада 2018, 11:44

На Черкащині екс-посадовець наніс збитки державі на понад півмільйона гривень

У п'ятницю, 2 листопада, колишньому завідувачу сектору аудиту Христиівської об'єднаної державної податкової інспекції, який не забезпечив проведення позапланової документальної перевірки товариства і спричинив збитки державним інтересам у розмірі 513 тис. 375 грн, було оголошено про підозру.

У ході слідства було встановлено, що завідувач сектору аудиту Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції, маючи відповідно Положення про сектор аудиту обов’язки щодо організації та проведення позапланових документальних перевірок платників податків, отримавши для виконання доповідну записку сектору податків і зборів з юридичних осіб Христинівської ОДПІ та достовірно знаючи про необхідність проведення позапланової документальної перевірки одного із товариств, не забезпечив проведення позапланової документальної перевірки відповідного товариства, чим було спричинено збитки державним інтересам у розмірі 513тис. 375 грн, що є тяжкими наслідками.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України за фактом службової недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам

Наразі  проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення всіх фактичних  обставин справи. Вживаються заходи щодо обрання водію запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні перебуває на контролі керівництва Уманської місцевої прокуратури.

Санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Вгору