На Черкащині двох лікарів визнали винними у смерті дитини, що сталась 12 років тому

27 липня 2022, 08:51

12 липня Звенигородський районний суд виніс вирок у справі смерті дитини, що сталась у квітні 2010 року, пише 18000.

Як встановило слідство, у квітні того року трирічна дівчинка намагалася дістати із шафи ліки – вітамін Д. Вона таки випила ці пігулки, але впала зі стільця, на якому намагалася дотягнутися до захованих препаратів.

Одразу це помітила мати дитини та зателефонувала до родички, яка зі свого боку звернулася до педіатра. Її на робочому місці у Катеринопільській ЦРЛ не виявилось, втім вона сказала, аби дитину везли саме туди. Там її оглянув місцевий дерматолог-венеролог, який отримував інструкції від своєї колеги педіаторки по телефону.

Дівчинку лікарі намагалися лікувати від передозування вітаміном Д, аде в неї розвивався набряк мозку від падіння, який ніхто не діагностував. У ввечері цього дня вона почала задихатися і попри проведені реанімаційні заходи померла. Причиною смерті став набряк мозку.

У суді лікарі, які оглядали дівчинку, свою провину не визнали і свідчили, що все робили за протоколом. До суду справа була передана у 2013 році і всі ці роки тривав процес. Експертиза, що тривала декілька років, встановила, що згідно з медичними записами того дня, лікарі не належним чином виконували свої обов’язки. Вони провели не всі можливі реанімаційні заходи та не надали необхідної допомоги дитині, яка передбачена при набряку мозку. Попри це лікарі заявили у суді, що, зокрема, не мали всього необхідного обладнання.

Врешті суд визнав обох винними у службовій недбалості, втім звільнив від відбуття покарання у зв’язку із закінченням терміну давності злочину. Також медики зобов’язані солідарно сплатити родичам померлої моральну компенсацію – 100 тисяч гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Lut88 :

І далі набиватимуть руку на наших дитях, яка освіта така й медицина, такі й лікарі а про повагу і відношення один до одного взагалі мовчу…

Вгору