На Черкащині дві фабрики можуть призупинити роботу

30 грудня 2021, 13:27

Фабрики "Світ ласощів" (розташована у Черкасах) та "Меркурій" (місто Сміла) можуть призупинити роботу, - про це пише сайт "ВІККА".

Власником "Світу ласощів" є Людмила Русаліна, а власниками фірми "Меркурій" є Євген Таран та Вадим Харченко. Ці фірми входять до 27 компаній Асоціації "Укркондпром", що займаються виготовленням солодощів. Керівництво Асоціації заявило, що компанії призупиняють роботи із випуску деяких видів продукції.

Головна причина – підвищення ціни за газ. За словами президента Асоціації «Укркондпром» Олександра Балдинюка, 22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн. У зв’язку з цим, частина компаній галузі вже повідомили Асоціації про плани повністю або частково згортати виробництво продукції.

- Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця починаючи з січня, коли його вартість для виробників складала 5,9 тис грн. У грудні постачальники пропонували газ  по 55 тис. гривень за 1000 м. куб. А  при вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн. за 1000 кубометрів кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво, – пояснив Олександр Балдинюк.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору