На Черкащині широко запроваджується методика швидких тестів на ВІЛ. Активну позицію з цього питання зайняли сімейні лікарі, адже в переліку обов’язкових послуг, які оплачує Національна служба здоров’я України, є і тестування на ВІЛ.
Так, днями на базі тренінгового центру КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради пройшли семінари-тренінги з питань вивчення методології тестування на ВІЛ. Захід проходив у межах проекту «Розбудова клінічного та управлінського потенціалу служби ВІЛ-інфекції /СНІДу України», за підтримки Міжнародного центру з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон США.
Наразі до заходу долучились 56 осіб з Черкаських ЛПЗ. Фахівці отримали інформацію та практичні навички щодо використання в роботі швидких (експрес) тестів для виявлення антитіл до ВІЛ. Ознайомилися також з вимогами нормативної документації, процедурою до тестового та після тестового консультування, тестування, первинної профілактики та біологічної безпеки.
Учасники тренінгів мали змогу відпрацювати практичні навички щодо взяття матеріалу для досліджень, проведення процедури тестування та утилізації матеріалу.
Довідково:
Тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів на сьогодні є одним з оптимальних та економічно обґрунтованих рішень у сфері діагностики ВІЛ-інфекції та інших інфекційних захворювань, не потребує спеціального лабораторного обладнання, довготривалого навчання персоналу та дозволяє визначити наявність антитіл до ВІЛ протягом 15-20 хв.
Широке впровадження таких методів дозволить скоротити час очікування результатів аналізів, прискорити призначення лікування
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА
Читайте також: “На Черкащині немає жодного населеного пункту, де б не було ВІЛ-позитивних”, – лікар.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram