На Черкащині знайшли склад авіаційних бомб

13 жовтня 2016, 10:52

18945

12 жовтня близько 9:00 оперативно-диспетчерська служба Управління отримала повідомлення про те, що на полі поблизу села Руська Поляна було виявлено боєприпаси часів Другої Світової війни.

Про це щойно на своїй сторінці у Фейсбук повідомив речник ДСНС в області Костянтин Проценко. 

Як стало відомо небезпечні знахідки, які вимило дощами, виявив коло лісопосадки агроном місцевого сільськогосподарського підприємства який здійснював об’їзд соняшникових полів. Сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які оперативно прибули на місце події ідентифікували боєприпаси, як кілограмові німецькі касетні авіаційні бомби АО-1. Під час проведення додаткового обстеження підозрілої території, піротехнічною групою загалом було виявлено та вилучено 41 таку авіаційну бомбу.

За словами керівника піротехнічної групи Володимира Кравця, авіаційні бомби не спрацювали, оскільки швидше за все були скинуті з невеликої висоти. За всю історію діяльності саперів Управління ДСНС у Черкаській області, це найбільша кількість авіаційних бомб, що були знайдені в одному місці. Знайдені боєприпаси часів війни було вивезено на спеціальний полігон де вони були знищені.

Сьогодні групою піротехнічних робіт буде вилучено та знищено артилерійський снаряд діаметром 76 мм, який напередодні було виявлено місцевими жителями поблизу смт. Лисянка. З початку року піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення виявлено та знищено вже 727 різноманітних боєприпасів часів війни.

Коментарі

Вгору