На Черкащині зібрали понад 23 тисячі підписів проти відкриття ринку землі

19 травня 2017, 15:33

Понад 23 тисячі підписів по Черкаській області зібрала Аграрна партія України в рамках Всеукраїнської акції «Не дамо вкрасти землю». Загалом по всій країні вже зібрано понад 600 тисяч таких підписів. Таким чином люди висловлюються проти продажу землі. Уже незабаром представники партії збираються озвучити народним депутатам під стінами Верховної Ради усі настрої та вимоги українців.

Позицію людей у питанні продажу землі представники Аграрної партії почули під час автопробігу, який відбувався в рамках Всеукраїнської акції. Автопробіг стартував 12 травня на Сумщині, і за цей час вдалося зібрати досить багато підписів тих, хто не хоче аби землю продавали. В Черкаській області автопробіг тривав 16 та 17 травня.

Як нагадують в Аграрній парії, українська влада, підписуючи останній Меморандум з МВФ, взяла зобов’язання ухвалити закон про обіг земель, що відкриє шлях до продажу землі сільськогосподарського призначення з 2018 року.

- Нам було важливо зрозуміти, як люди ставляться до можливого відкриття ринку землі. Тому Аграрна партія і ініціювала проведення акції «Не дамо вкрасти землю» та автопробігу. Під час заходів ми пропонували людям висловити свою думку щодо продажу землі, лишивши підпис у графі «за» чи «проти». Лише за два дні автопробігу Черкащиною вдалося отримати більше тисячі підписів. Загалом же в області на сьогодні зібрано вже понад 23 тисячі підписів, які засвідчують, що люди виступають проти продажу землі, - зазначає голова обласної організації Аграрної партії України Віктор Полозов. – А в масштабах України – це понад 600 тисяч. Результатом цієї акції стане мітинг під стінами Верховної Ради. Влада повинна почути думку людей.

Віктор Полозов переконаний, що в нинішніх умовах зняття мораторію на продаж землі, який наразі діє, може призвести до занепаду сільського господарства.

- До того ж зараз країна живе в умовах війни. І коли тривають бойові дії, то про відкриття ринку землі й мови не може бути. Це, я вважаю, злочин проти держави, проти народу. В умовах війни питання продажу землі навіть підніматися не повинно, - наголошує Віктор Полозов.

Проблеми села та аграрного комплексу вже давно вивчає голова ГО «Наукове товариство істориків-аграрників» Анатолій Морозов. Він переконаний, що з питанням дозволу на продаж землі в жодному разі поспішати не варто. Зауважує, що загалом за багато років своєї роботи не чув, щоб хоча б один науковець схвально висловлювався про продаж землі. До того ж, каже Анатолій Морозов, зняття мораторію призведе ще й до соціальної напруги в селах.

- Жоден незаангажований науковець не відстоював позицію продажу землі, - наголошує Анатолій Морозов.

Та натомість йому самому часто доводиться чути неправдиву інформацію про нібито доцільність продажу землі.

- Мене стурбувало, що, наприклад, по радіо пішла надоїдлива реклама про те, що лише кілька країн – Україна, Конго, Північна Корея, Куба – не можуть продавати землю, а всі інші – продають. Але це відверта дезінформація та брехня. Скажімо, спробуйте купити землю в Ізраїлі. Там це теоретично не можливо, - говорить фахівець. – До того ж в багатьох країнах заборонений продаж землі іноземцям.

Голова районної організації АПУ Валерій Перепелиця переконаний, що перш, ніж знімати мораторій, необхідно вислухати експертні думки, провести дискусії, обговорення сформувати жорсткі обмеження.

- Ми не проти ринку землі, як такого – ми проти дикого ринку землі. Бо ж земля – це основне багатство, основний стратегічний ресурс, - наголошує пан Валерій. – Давайте згадаємо початок земельної реформи і тодішні лозунги. Тоді говорилося, що землі повинні мати ті, хто на ній працює. Та якщо нині ми землю віддамо, то вона стане лише фінансовим інструментом.

Окрім того, говорить Валерій Перепелиця, можливість продажу землі призведе ще й до того, що люди почуть масово покидати сільську місцевість, яка й так не надто населена. Також є ризик, що зазнає збитків продовольча безпека, адже зникнуть дрібні фермерства.

Водночас голова районної організації нагадав, що продати землю в Україні таки хоче близько 30 відсотків громадян.

- Але хто її хоче купити? Навіть агрохолдинги до цього не готові, бо їм вигідніше мати землю в оренді. Землю можуть скупити судді, прокурори, банкіри, чиновники високого рангу, - каже Валерій Перепелиця.

Слід зазначити, що принципова позиція Аграрної партії по багатьох важливих питаннях, у тому числі й земельних, знайшла підтримку у багатьох українців. Тому на нещодавніх виборах до об’єднаних територіальних громад на Черкащині у двох з них саме кандидати від АПУ отримали значну кількість голосів. Як зауважив Віктор Полозов, йдеться про Ротмистрівську ОТГ та про Степанецьку ОТГ.

- За результатами виборів ми здобули третє місце. Так, у Степанцях із 22 депутатів - 13 від Аграрної парії, у Ротмистрівці наших представників – сім, - розповідає Віктор Полозов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору