На Черкащині зафіксували велику кількість людей, яким “важко дихати”

15 січня 2016, 13:08

cc2b8b4227b4054f0a163ca8827fd85e_XL

На Черкащині пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень — 16,9% загальної кількості тих, хто має захворювання дихальних шляхів. Це значний показник серед областей (середній в Україні — 17-17,3 %). Фактори, які викликають цю недугу, — забруднення навколишнього середовища, інфекції, тютюнопаління, низький рівень життя.

Про це розповіла головний позаштатний пульмонолог департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Голуб, інформує Черкаський край.

Хронічні обструктивні захворювання легень — це хворобливі стани, що характеризуються незворотним або майже незворотним зниженням повітряного потоку дихальних шляхів. Серед основних симптомів — хронічний кашель, виділення мокротиння з прожилками крові, задишка.

— Люди не надають серйозного значення кашлю, який тричі на рік триває нападами по три-чотири тижні, — зауважує Олена Юріївна. — А це вже свідчить про хронізацію процесу. Без адекватного лікування хвороба швидко прогресує й призводить до смерті.

Фахівці первинної ланки медичної допомоги для діагностування повинні особливу увагу приділяти людям, які працюють у шкідливих умовах (пил, гази), дітям, які часто хворіють на бронхіти або мають статус ВІЛ/СНІД, курцям зі стажем десять і більше років, а також пасивним курцям, пацієнтам із вродженими вадами легень.

На хронічні обструктивні захворювання легень страждають жителі усіх промислово розвинутих країн. В Україні це захворювання — на другому місці серед хвороб дихальних шляхів. Експерти прогнозують, що до 2020 року воно ввійде до п’ятірки найбільш поширених недуг після ішемічної хвороби серця, депресій, травм внаслідок ДТП та захворювань судин головного мозку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору