Черкаси стали другим містом в Україні після Кропивницького, де на рівні влади почали піклуватися про безпритульних тварин, прийнявши відповідну програму. Тепер у кожному районі мають створити стерилізаційно-карантинні пункти для бездомних чотирилапих. Кошти на облаштування трьох найперших таких пунктів нашій області виділяють канадці. Йдеться про півмільйона гривень.
- Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом розрахована на 2016-2020 роки. Й поштовхом до її створення стали численні факти вбивств бездомних тварин. Тож тепер всі райони матимуть певний шаблон вирішення цієї проблеми гуманним способом. При розробці програми були враховані пропозиції всіх департаментів, які причетні до цієї проблеми, - зазначає віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Оксана Савіцька.
За її словами, у Черкасах така методика – гуманного ставлення до тварин – була прийнята ще 2010 року й відтоді суттєво зменшилася кількість скарг від містян на безпритульних тварин.
Обласна ж програма передбачає створення в районах стерилізаційно-карантинних пунктів, у яких бездомних тварин стерилізуватимуть та щеплюватимуть від сказу, а потім повертатимуть на місце їхнього відлову, якщо, звісно, це не школа чи дитячий садочок. Якщо ж буде можливість, то пробуватимуть знаходити господарів. Окрім того, чотирилапих, які потраплятимуть до пунктів, також обов’язково реєструватимуть.
- Ми плануємо створити сайт, де буде зібрана інформація про тварин, які потраплятимуть до пунктів, - зауважує Оксана Савіцька.
Перші три пункти планують відкрити у Золотоноші, Каневі та Катеринополі.
Саме на відкриття цих центрів будуть спрямовані і кошти Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив у сумі майже півмільйона гривень. Цей фонд діє при посольстві Канади в Україні.
- За рахунок канадських коштів перші три пункти будуть облаштовані хірургічним обладнанням, засобами відлову, тобто всім тим, що дасть змогу розпочати роботи, - уточнює президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова. – Місцевій владі лишається лише віднайти приміщення для центру та виділити будь-яке авто.
Пані Олена зазначає, що Черкащину Канадський фонд обрав для того, аби створити в Україні прецедент гуманного ставлення до безпритульних тварин на рівні всієї області.
Згодом такі центри, але вже без залучення канадських коштів, облаштовуватимуть в інших районних центрах області.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram