На Черкащині за допомогою служби зайнятості 16,6 тис. осіб отримали роботу

22 червня 2017, 18:42

З початку 2017 року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 52,8 тис. осіб, що на 4,8 тис. осіб менше, ніж у січні-травні минулого року, повідомляє Відділ статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 16,6 тис. осіб, у тому числі 10,2 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості були залучені 6,4 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року було працевлаштовано 202 безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 15 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року 5,2 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 червня 2017 року 14,2 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у травні 2017 року складав 2222 грн.

З початку 2017 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 2,5 тис. працівників, що на 40,5% менше, ніж у відповідному періоді 2016 року.

Коментарі

Вгору