На Черкащині з незаконної оренди державі повернуто землі сільськогосподарського призначення вартістю 1,2 млн. грн.

16 лютого 2018, 06:48

Прокуратурою в апеляційному порядку доведено законність та обґрунтованість позовних вимог стосовно визнання незаконними та скасування рішень головного управління Держземагентства у Черкаській області про затвердження в 2014 році проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності площею 18 га, вартістю 1,2 млн. грн. у Маньківському районі.

Установлено, що вказані землі сільськогосподарського призначення поза конкурентними засадами надано в оренду для ведення фермерського господарства громадянину, який вже є керівником фермерського господарства з 2002 року, та не мав права на отримання в оренду землі без проведення земельних торгів, що стало підставою звернення прокурора до суду з позовом про скасування рішень органу державної влади, визнання недійсними договорів оренди землі та їх розірвання, скасування державної реєстрації речових прав.

У зв’язку з тим, що рішенням Маньківського районного суду від 06.12.2017 у задоволенні позову відмовлено, захищаючи державні інтереси, прокуратура оскаржила зазначене рішення до апеляційного суду Черкаської області.

Судом апеляційної інстанції 08.02.2018 рішення Маньківського районного суду скасовано, постановлено нове рішення про задоволення позовних вимог прокурора. Земля підлягає поверненню з незаконного користування в розпорядження держави з подальшим набуттям права оренди на конкурентних засадах.

 За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області.

Коментарі

Вгору