На Черкащині водіїв штрафуватимуть за проїзд перевантаженим транспортом

15 серпня 2018, 17:32

На Черкащині водіїв штрафуватимуть за проїзд перевантаженим транспортом

Захищаючи інтереси держави в бюджетній сфері, органи прокуратури заходами представницького характеру реагують на виявлені порушення в частині повного та своєчасного стягнення до бюджету плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговими транспортними засобами.

Так, Черкаським окружним адміністративним судом задоволено позов Уманської місцевої прокуратури до фізичної особи-підприємця, яка майже рік не сплачувала нараховану управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у сумі близько 30 тис. грн.

Зауважимо, що українськими дорогами часто їздять перевантажені фури, які знищують асфальтне покриття, оскільки навіть перевантаження на 1-2 тонни досить потужно руйнує трасу, що завдає величезних збитків державі. Щороку держава змушена витрачати кошти платників податків на ліквідацію наслідків безвідповідальності водіїв вантажівок.

Наразі на дорогах державного значення допустимо перевозити вантажі до 40 тонн (разом із масою транспортного засобу). На місцевих – 24 тонни. За недотримання вказаних норм, порушники мають сплатити штрафи у євро, розмір яких залежатиме від того, скільки кілометрів українськими дорогами проїхав водій вантажного автомобіля.

Загалом, упродовж поточного року органами прокуратури Черкаської області до судів скеровано 5 позовів указаної категорії на загальну суму понад 70 тис. грн.

Робота на вказаному напрямі триває.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області.

Вгору