На Черкащині водії-гонщики керують маршрутками напідпитку (відео)

10 липня 2014, 14:10

У Черкаській області водії автобусів, перевозячи пасажирів, порушують правила дорожнього руху, уявляють себе шумахерами та вживають за кермом алкоголь. 

Про це сьогодні під час круглого столу з представниками пасажироперевізників повідомив заступник начальника Управління ДАІ в області Віталій Нікітенко.

- З початком поточного року на території області кількість ДТП з постраждалими з вини водіїв автобусів під час надання послуг з перевезення пасажирів збільшилась у порівнянні з минулим роком на 100% (6 проти 3 випадків). За кількістю травмованих у цих ДТП також спостерігається збільшення на 133, 3% (7 проти 3 в 2013 році). Випадків загибелі людей у вказаних ДТП не допущено, - зазначив Віталій Нікітенко.

За його словами,  з 20 травня в Україні проводиться комплекс профілактичних заходів "Автобус-2014". З початку проведення цієі операції водії автобусів на Черкащині допустили 1456 порушень ПДР України. У тому числі, працівники ДАІ зафіксували вісім фактів керування автобусами у стані алкогольного сп'яніння.

- Такі випадки свідчать про недостатній контроль та недостатнє реагування на порушників з боку керівників автопідприємств пасажирського транспорту та відповідальних осіб. На Черкащині діє 229 ліцензованих автобусних пасажироперевізників, які використовують 1701 автобус для перевезення пасажирів. За результатами перевірок 304 автогосподарств було оглянуто 2742 автобуси, з яких 101 (7,3%) експлуатувалися з технічними неполадками, - наголосив заступник начальника Управління ДАІ в області.

За випуск на лінію технічнонесправних автобусів на посадових осіб автогосподарств пасажироперевізників було складено 43 адміністративні протоколи.

Найбільшими проблемами, які виникають з водіями автобусів, на думку старшого державного інспектора Укртрансінспекції області Василя Новохацького є: порушення правил дорожньго руху, гонки, які влаштовують водії на маршрутах.

- Не зважаючи на те, що у салоні перебувають пасажири, діти, люди похилого віку, водії прагнуть заробити гроші, перехоплюючи пасажирів на зупинках. Часто такі гонки влаштовують водії 115 і 5 маршрутів, 22 і 20. За такі порушення інспектори складають акти, перевізників притягають до відповідальності. Такі гонки до добра не доводять, - підкреслив Василь Новохацький.

Пасажироперевізники ж нарікають на те, що часто водії не мають можливості безпечно здійснювати посадку та висадку пасажирів. Це стосується зупинок, де спостерігається великий рух транспорту.

- Наприклад, на зупинках біля ринку по Благовісній та по Смілянській паркуються приватні автомобілі, через що сдійнити безпечну посадку та висадку пасажирів водій немає, йому доводиться робити це посеред дороги, - поскаржився перевізник.

Перевізникам пообіцяли по можливості направити на ці ділянки представників ДАІ і посприяти у вирішенні проблемної ситуації.

Поділитись

Коментарі

Вгору