На Черкащині відновили унікальну школу лісництва (відео)

14 жовтня 2015, 15:25

Звичайний урок у лісовій школі села Трушівці на Черкащині. Тут навчаються двадцять учнів восьмих-одинадцятих класів, які вже визначились, що свою майбутню професію пов'яжуть з природою. На уроках поглиблено вивчають основи лісового господарства. Починають зі збору насіння, посіву та догляду за ним, розповідають ФАКТИ. ICTV.

- Вони насаджують нові саджанці, нові ліси, відновлюємо уражені ділянки. Прополюють лісові культури, займаються черенкуванням, розсаджують декоративні кущові рослини. А також активно займаються науково-дослідницькою роботою, - розповідає вчитель шкільного лісництва Раїса Перевізник.

У селі школа лісництва діє вже три роки. Її відновили після багаторічного занепаду. У 70-х роках минулого століття вона була однією з найсильніших. Нині діє на базі місцевого навчально-виховного комплексу. Лісівники обладнали клас, за власні гроші пошили форму дітям і займаються з ними практикою.

- У теплиці ми висаджували черенки туї, влітку її прополювали, поливали, зараз доглядаємо, а пізніше висадимо, щоб милувала око, - говорить учениця шкільного лісництва Аліна. - Мені подобаються рослини, догляд за ними.

Теорію, отриману на уроці, закріплюють у лісі на практиці. Цей ліс - рукотворний. Його висадили у 50-60-х роках минулого століття. За царських часів усі дерева вирізали на кораблебудування. Тривалий час на цьому місці була піщана пустеля, яка наступала на прилеглі села і знищувала поля. Після досліджень науковців, піски "закріпили" новим сосновим лісом, який нині й доглядають учні школи лісництва. Таких лісництв у області працює вже 10. Там навчається понад трьохсот учнів середнього і старшого шкільного віку.

- Ці лісництва створені для молоді, яка для себе вже визначилась і прийняла рішення пов'язати своє життя з природою, лісівництвом. У якійсь мірі - це наша заміна, - зазначає  начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

15 випускників шкіл лісництва Черкащини після навчання у вишах нині працюють у лісгоспах.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору