На Черкащині утричі зросла плата за оренду землі

08 лютого 2017, 07:02

У січні поточного року на земельному аукціоні, організованому Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, продано права оренди п’ятьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані в Чорнобаївському й Жашківському районах. Загальна площа наділів становить 50,42 гектари.

За користування цією землею до бюджетів сільських рад Черкащини щорічно надходитиме 113,4 тис. грн, що на 49,8 тис. грн більше від стартової ціни (63,6 тис. гривень).

Під час торгів найбільше зросла вартість землі площею 1,65 га в адмінмежах Королівської сільської ради Жашківського району Черкаської області, де стартова ціна збільшилася з 8% до 25% від її нормативної грошової оцінки, тобто втричі: із 6800 грн до 21352 гривень.

У лютому на Черкащині заплановано провести чотири земельні аукціони, де сільгоспвиробники боротимуться за права оренди 15-тьох земельних ділянок загальною площею 134,36 гектарів.

Усього з початку продажу прав оренди землі Держгеокадастр Черкаської області через земельні аукціони передав у користування на умовах оренди 156 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2136 га з річною орендною платою 4 млн 266 тис. гривень. Додаткові надходження до місцевих бюджетів становлять майже 1 млн 698 тис. гривень.

На сьогодні перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в Черкаській області, право оренди яких може бути реалізовано на земельних торгах, включає 580 земельних ділянок загальною площею 7844 гектари.

Довідково: Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

За інформацією прес-служби Держгеокадастру

Коментарі

Вгору