На Черкащині УБОЗівці затримали на хабарі голову сільради

06 червня 2014, 10:09

 

За матеріалами управління боротьби з організованою злочинністю притягнуто до відповідальності посадовця-хабарника. За вимагання та отримання хабара сільський голова одного із районів області сплатив штраф у сумі 23 тисячі 800 гривень та був позбавлений права обіймати певні посади.

До працівників УБОЗу надійшла оперативна інформація про те, що сільський голова одного із сіл області, вимагає грошові кошти від місцевого підприємця в обмін на підписання договору оренди. Працівники міліції негайно взялися опрацьовувати отриману інформацію.

Як встановили правоохоронці, 31-річний сільський голова, являючись посадовою особою органів місцевого самоврядування 4 категорії 8 рангу - діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище вимагає від приватного підприємця грошові кошти в сумі 2 000 доларів США за підписання договору оренди земельної ділянки, яка розміщена в адміністративних межах його сільської ради. Грошові кошти підприємець мав передати через посередника.

Зібравши необхідну доказову базу, оперативники розробили операцію по затриманню зловмисника. Коли грошові кошти було передано, хабарника затримали «на гарячому».

Після проведення досудового розслідування, кримінальне провадження було направлено для розгляду до суду. Вивчивши матеріали справи, судом визнано посадовця винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Йому призначено покарання у вигляді штрафу в сумі 23 тисячі 800 гривень з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, терміном на 2 роки та конфіскацію ¼ особистого майна.

"Шановні громадяни! Якщо у Вас чи Ваших близьких вимагають хабара, або в разі якщо Ви володієте інформацією про корупційні правопорушення, правоохоронці рекомендують надавати інформацію за телефоном довіри Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України – 097–220-31-16 або залишити повідомлення на електронну скриньку довіри – http://www.guboz.gov.ua/corrupt.html, - зазначають у прес-службі УМВС України в Черкаській області.

Поділитись

Коментарі

Вгору