Уже кілька місяців журналіст «Черкаського краю» спостерігає за розвитком подій у місцевому реаліті-шоу, де все крутиться навколо іржавого велосипеда. Непорозуміння, яке могло б припинитися за кілька хвилин, плавно трансформувалось у сатиричну комедію «Особливості національного слідства».
Торік у жовтні колишній викладач університету, нині пенсіонер, Олександр Калениченко їхав велосипедом по місту, зупинився біля магазину. Там незнайомець заявив, що цей велосипед вкрадений у нього і викликав міліцію. У скаржника справді раніше вкрали велосипед, про що він повідомляв правоохоронців. Але ні в одного, ні в іншого документів на старезний велосипед не було.
Стражі порядку Придніпровського району довго над головоломкою не мудрували. Склали протокол огляду місця події і, пообіцявши справедливо у всьому розібратися, звеліли Калениченку відбуксирувати велосипед у райвідділ. Того ж дня слідча віддала його скаржнику під розписку про відповідальне зберігання. Про це міліціонери зізналися власнику велосипеда через кілька тижнів. Ображений чоловік поскаржився в прокуратуру. Вину за інцидент начальник райвідділку звалив на слідчу, яка… звільнилась. Як тільки у міліції засумнівались у тому, що забраний у Калениченка велосипед — власність скаржника, як «потерпілий» кудись щез.
Пенсіонер, у якого «вилучили» велосипед, пішов за правдою в суд. Однак там порушень з боку правоохоронців не вбачають. Пристрасті за старим велосипедом прокоментував прокурор черкаської місцевої прокуратури м.Черкаси Артур Табанов:
— Суд виніс ухвалу про тимчасовий доступ до речей, після чого правоохоронці провели б огляд предмета. В ході цієї слідчої дії кожна зі сторін у присутності правоохоронців аргументовано доводить своє право власності на річ. Це дає можливість встановити істину в питанні. Але упродовж терміну її дії, що тривав місяць, потерпілого за місцем проживання правоохоронці не знайшли, про що свідчать їхні рапорти. На даний час місце перебування потерпілого не встановлено. У телефонній бесіді він повідомив, що лікується в реабілітаційному центрі в західному регіоні України.
На думку прокурора, слідчий знову має звернутися до суду з клопотанням про прийняття нової ухвали. Якщо суд її прийме, тоді правоохоронці знову шукатимуть потерпілого. Якщо потерпілий правоохоронцям відмовить, тоді останні подадуть клопотання про проведення обшуку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram