Сторічний вітряк у селі Капустине на Черкащині майже зруйнований. Востаннє млин, який у селі називають Дівухин вітряк, працював ще зо два десятиліття тому. Відновити пам'ятку взявся місцевий краєзнавець. Він самотужки знайшов гроші та матеріали, щоб перетворити руїну на туристичний об'єкт, інформує "5 канал".
Ще 100 років тому сюди приїздили із сусідніх сіл, щоб намолоти дерті. Люди займали чергу ще з ночі. Цей вітряк був першим помічником хлібороба. Нині він руйнується і потребує термінової реконструкції.
Цей вітряк змайстрував свекор Марії Дівухи. На ньому працювала вся їхня численна родина. В селі його називають Дівухин млин. Жінка отримала його у спадок. Проте доглядати за ним через вік та невелику пенсію вона не може.
- Тут і чоловік було, і людям кутковим меле, то наче ж така згадка є, пам'ять така, пам'ятаю і про дядька, і чоловіка, що вони були трудящі люди, - зазначає власниця млина Марія Дівуха.
Упродовж останніх 20 років млин повільно руйнувався. Зламалися 8-метрові крила вітряка. Струхлявіла дерев'яна конструкція. Проте вцілів основний агрегат. Відновити цей вітряк вирішив місцевий краєзнавець Костянтин Лопатін. Відгукнулися й охочі допомогти.
Чоловік розповідає: "Підприємці відгукнулися, багато. Цей список не малий, багато за тисячу гривень і більше, не грішми, я брав не грішми, а тільки матеріалами".
Хто не міг допомогти матеріально – зголосилися самотужки виготовити деталі до вітряка. Шполянин Микола Кардаш уже розпочав роботу над кріпленням для крил.
- Хочеться, щоб тут красиво було, у нас тут, в районі, гроші ми заробимо і так, то не проблема, а зробить отаку справу – то не кожен хоче, – говорить чоловік.
Підняти вітряк з руїн Костянтин Лопатін планує за 4 місяці. Млин стане об'єктом нового туристичного маршруту "Вітряки Шполянщини".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram