На Черкащині селяни можуть отримати 40 тис. грн. на свої проекти

28 червня 2017, 13:01

Розведення раків, вирощування грибів, спаржі, полуниці, винограду, майстерня краси і навіть обладнання пральні - cеляни на Черкащині незабаром можуть перетворитися на справжніх бізнесменів. Єдина умова – перемога на конкурсі мікрогрантів «Село: кроки до розвитку» ПАТ «Миронівський хлібопродукт», який реалізовується в області за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай».

24 переможці конкурсу отримають гранти (безповоротну фінансову допомогу), вартістю 40 000 грн кожен. Нині вже завершується відбірковий етап конкурсу. 30 червня — останній день, коли охочі  ще можуть подати свої бізнес-проекти на розгляд журі.

Як наголошує координатор Проекту «Село: кроки до розвитку», виконавчий директор ЧОГО «Ресурсний центр АНГО» Анатолій Рекун, конкурс спрямований на стимулювання соціальної активності сільських громад та підтримку реалізації кращих ініціатив краю.

- Ми хочемо стимулювати людей до мікропідприємництва, — розповідає Анатолій Рекун. —  Мікроґранти надаються для тих, хто хоче зайнятися, наприклад, тваринництвом і йому потрібен стартовий капітал. Згідно з умовами плану конкурсу, учасник, який отримає ґрант, має не лише отримувати прибуток, а й поділитися в подальшому знаннями і продукцією із тим, хто також захоче зайнятися подібним бізнесом. У  кожному районі, де триває конкурс, ми проводили семінари. На сьогодні найбільш активним виявився Канівський район. Звідти вже поступило шість бізнес-планів. Але й це не показник, бо ще є час для подання нових. Як показує практика, чимало претендентів подають документи в останні дні.

За словами організаторів,  більша частина учасників проекту ніколи не займалися бізнесом. Багато ідей, каже Анатолій Рекун, в результаті можуть принести непоганий прибуток. Хтось планує вирощувати раків, хтось гриби або яблука. Один із жителів Корсунь-Шевченківського району, приміром,  мріє вирощувати кіз і виготовляти бринзу.

- Цікавих ідей вистачає, —продовжує керівник директор Ресурсного центру. — У Чигиринському районі можуть почати вирощувати виноград. У Черкаському районі планують відкрити пральню і аптеку. Особисто для мене найцікавіші ідеї — вирощування раків і козівництво. Торік люди отримували кошти, як приклад, на вирощування малини, на зелений туризм, вирощування бройлерів. Тобто отримати додаткове фінансування на розвиток бізнесу абсолютно реально. Завдання проекту зробити людей заможнішими, дати можливість працювати на рідній землі,  тобто самим на себе, а не шукаючи заробітку за кордоном.

Як стверджує директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький, на першому етапі реалізації проекту «Село. Кроки до розвитку» конкурсантів навчили соціальному проектуванню, підготовці заявок та необхідної документації, а також основам підприємницької діяльності.

- За результатами конкурсу буде створено 24 нових види малого бізнесу, спроможних давати гідну роботу і дохід їх засновникам та найманим працівникам. Переконаний, що саме на таких ініціативах і мають будуватися наші спільні зміни, – розповідає Олег Васецький.

Жителька села Степанці Канівського району Раїса Войтко подала свій бізнес-план однією з перших. Хоче  шити і ремонтувати одяг для односельчан. Зараз жінка на пенсії.

- Шити одяг навчилася ще в дитинстві. Потім закінчила курси, —пояснює Раїса Василівна. — Це моє хобі. Якщо ж таки вдасться переконати комісію у перспективності мого задуму, то придбаю якісну швейну машинку. Надалі буду ремонтувати і шити одяг. Разом з тим, навчатиму й інших цього ремесла.

Після співбесіди з конкурсантами і захисту ними проектів буде визначено переможців. Імена авторів найкращих проектів буде відомо наприкінці липня.

Нагадаємо, проект «Село: кроки до розвитку» на Черкащині відбувається вже вдруге. Якщо торік було обрано 10 переможців, то цього року - 24, на реалізацію бізнес-проектів кожного з яких буде виділено по 40 тис грн. Розширено цього року й географію, тому до участі запрошено жителів Городищенського, Чигиринськиого, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Канівського та Черкаського районів. Також для конкурсантів  було проведено ряд семінарів з  соціального проектування, підготовки заявок  та необхідної документації, а також основ підприємницької діяльності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору