На Черкащині руйнується маєток часів Тараса Шевченка (відео)

19 серпня 2017, 21:34

На Черкащині руйнується маєток часів Тараса Шевченка. Реконструкцію історичної будівлі почали чотири роки тому. Роботи до кінця не завершили, так і покинули. Садиба без нагляду руйнується, а невідомі у буквальному сенсі розтягують її на шматки, повідомляють "Подробности".

- За переказами, саме в цьому дубі, саме тут Тарас Шевченко ховав свої малюнки від панів, чи хто там його переслідував, - розповідає історик, громадський діяч Сергій Шамара.

Ці тисячолітні дуби називають Шевченковими. Саме тут, у садибі пана Енгельгарда козачкував свого часу малий Тарас.

- Він тут і займався малярством, звісно, потім пізніше ці місцини: Будище, Моринці, Кирилівка (тепер Шевченкове), Вільшана - знайшли відображення у його творчості, зокрема в декількох віршах, поемах, - зазначив історик, громадський діяч Сергій Шамара.

Донедавна будівлю використовували як школу, проте нині вона пустує. Та й охочих подивитися на маєток не багато.

- Ми приїхали сюди з братом, щоб показати нашим дітям його дітям, звідки пішов наш рід, тому що наші предки із села Шевченкове, де народився, ну і Моринці, - розповідає киянка Ірина.

Та незабаром показувати не буде чого. Назарій - місцевий журналіст. Розповідає, що 2013 розпочалася реконструкція, що мала перетворити маєток на туристичний об'єкт. Та роботи чомусь зупинилися, а з покинутої без нагляду садиби почала зникати тротуарна плитка, ліхтарі та металеві деталі.

- 2011 рік - фотографія з мого весільного альбому. Ми от стоїмо біля ліхтаря цього такого гарного, кованого, великого і от зараз де цей ліхтар - не зрозуміло, - розповідає журналіст Назарій Вівчарик.

Відповіді на численні запити до обласної влади вказували на те, що питання мають вирішувати у столиці.

- Мені от надійшла відповідь, але дивна відповідь, в якій йдеться про те, що все-таки обласна влада повинна була за цим всім стежити і на неї ніби як лягає відповідальність, - каже журналіст Назарій Вівчарик.

Не менш дивним є і фінансовий бік питання.

- Загальна вартість робіт складала майже 24 мільйони, сума виконаних робіт була майже 8 мільйонів, хоча це ті кошти, які були очевидно витрачені на ці алейки, на зовнішній ремонт будівлі, хоча в прокуратурі мені сказали, що все-таки не 24, а всього 17 по документах йшло, а витрачено було 6,5, а не майже 8, - розповідає Назарій Вівчарик.

На момент зйомки в обласній адміністрації ситуації не прокоментували. Не отримали й обіцяної відповіді телефоном. І поки садиба часів Шевченка руйнується, у сусідньому селі від ще одного маєтку Енгельгардів зостався лише меморіальний знак.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору