На Черкащині розпочалися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України (фото)

22 січня 2014, 14:31

Сьогодні Черкащина, як вся держава, святкує День Соборності та Свободи України. Цього дня на виконання Указу Президента України «Про відзначення в Україні пам’ятних дат та професійних свят» в країні відзначається 95-та річниця ухвалення Універсалу Директорії про Злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Подія уособлює віковічні прагнення нашого народу до об’єднаності, цілісності та неподільності.

На Черкащині свято розпочалося із вранішнього молебню в усіх церквах області. Потому представники обласної та міської влади, громадських і релігійних організацій, політичних партій, черкащани поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, аби вшанувати його пам'ять.

- День Соборності та Свободи України – визначне свято для нашої країни, – висловлює свою позицію перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич, – це – один з найкращих днів в історії держави. На жаль, ситуація сьогодні в Україні не надто спокійна, але ми всі є земляками Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, і, мабуть, саме нам треба показати приклад єднання, злагоджених конструктивних підходів до вирішення усіх проблемних питань. Тож саме сьогодні я б хотів, щоб нас об’єднало прагнення зробити кращим життя всіх людей.

Також Анатолій Григорович зазначив, що прийнятий державний бюджет на 2014 рік передбачає підвищення розміру заробітних, соціальних виплат та закладені значні кошти для розвитку інфраструктури Черкащини.

Поділилася своїми враженнями заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко: «95 років тому ми об’єдналися і навіки будемо разом, в цьому я переконана. Для нас, черкащан, це свято особливо знакове, оскільки наш Кобзар дійсно єднає всю країну. У період підготовки до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка це свято актуальне, як ніколи, адже, де б українець не жив, він пишається своєю причетністю до Кобзаря».

Після урочистого покладання квітів близько 300 студентів, учнівської молоді випустили в небо кульки жовто-блакитного кольору, щоб продемонструвати свою єдність із народом України та причетність до свята. «Ми всі – за єдину, мирну країну, – сказала начальник управління сім’ї, молоді і спорту Черкаської міської ради Ольга Сисоєва, – і про це сьогодні говорить молодь».

Цього дня покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків відбудеться в усіх містах і районах Черкащини. В обласному центрі святкування продовжаться у філармонії, де відбудеться нагородження жителів нашого краю за значний особистий внесок у розвиток української державності.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору