На Черкащині редакторам комунальних ЗМІ закладатимуть «пальці в двері»?

07 квітня 2015, 16:52

censored-590x303-560x287

Цікавий лист-розпорядження від Черкаської облдержадміністрації потрапив до рук журналістів видання "Дзвін". У ньому редакторів просять надсилати в ОДА макети своїх сторінок у день відправки їх до друкарень. Метою такого нововведення в держструктурі називають: "для оперативного реагування на критику".

"Старий Тулуб явно програє молодому Ткаченкові в нахабстві й безсоромності. Так, губернатор Януковича боровся зі ЗМІ шляхом підкупу, замаскованого тиску на друкарні, плодячи численні власні видання й роздуваючи їхні наклади стараннями адмінресурсу. Губернатор Порошенка вирішив не заморочуватись всякими громіздкими і затратними схемами, щоб узяти під контроль інформаційну сферу області. Ткаченко підійшов до справи „просто й зі смаком” – він запроваджує цензурний перегляд електронних газетних шпальт ще до їхнього друку.

Так, у розпорядження нашої редакції потрапив свіженький лист Черкаської ОДА від 6 квітня ц.р., адресований головним редакторам комунальних засобів масової інформації, під грифом  „Щодо надання макетів газет”, підписаний заступником Ткаченка «з ідеології» Юрієм Сасом.

Відповідно змісту листа, редакторів „просять” надсилати в ОДА макети своїх сторінок у день відправки їх до друкарень. Привід вигадали геніальний своєю абсурдністю – „з метою оперативного реагування на критику”. Тобто, газети ще не вийшли в світ, ще ніяка „критика” не вихлюпнулась назовні, а Ткаченкова контора вже хоче „реагувати”.

ПДФ-001-1

Фото з сайту "Дзвону".

Не треба бути надто розумним, щоб здогадатися, навіщо ОДА знадобилося переглядати зміст підготовлених до друку газет. Щоб потім закладати редакторам «пальці в двері», щоб вони ту критику зі шпальт поприбирали, і повикреслювали те, що вождю «не понаравилось». А тим часом, подібні „пропозиції” редакціям є не що інше, як злочин, спроба запровадити ганебні цензурні пережитки, до яких не додумався жоден із Ткаченкових «недемократичних» попередників. І закон „Про інформацію” це прямо й чітко забороняє”, - пише"Дзвін".

На звинувачення у введенні цензури одразу відреагував Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник. Як він написав на своїй сторінці у Фейсбук, мова йде про надсилання електронної версії газети, яка вже вийшла в друк.

- Як народжуються міфи. Колеги з газети "Дзвін" пильно вартують за правами журналістів. Варто було ОДА звернутися до редакторів комунальних газет з проханням надсилати їх електронні версії, аби не чекати поки друковані прийдуть поштою - як у цьому чомусь побачили цензуру. Спробую пояснити - цензурувати можна щось, поки воно не надруковано. І ще - треба бути чесними до кінця. Варто було надрукувати і другого листа, яким (як тільки виникли питання) було уточнено, що мова йде про електронну версію гаезти, яка вже вийшла в друк. А так все гаразд. Приємно, що за роботою адміністрації спостерігає стільки допитливих очей, - зазначив посадовець.

Не хвилюватися через цензуру закликав і заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас.

- На дворі 2015 рік. Марсоходи борознять простори червоної планети. Ми спілкуємося майже "вживу" через супутники в режимі реального часу. Теоретично можливе клонування людини. А Черкаська обласна державна адміністрація отримує газету "Жашківщина" Укрпоштою. Іноді до 5 днів чекаємо "свіжого" номера. В конвертику. Яке може бути "оперативне реагування влади"?
Але варто лише ПОПРОСИТИ районки висилати ПДФ-версії газет, так починається гвалт про "цензуру". Шановні, не хвилюйтеся. Цензури не буде. Тут би перечитати встигнути. Кадри тікають, бо зарплати нижче пенсій. Та й наміру такого не було. І не буде. Дякую за увагу, - висловився Сас.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору