На Черкащині присягнули перші строковики-прикордонники (фото)

11 червня 2016, 16:10
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогодні в Навчальному центрі Державної прикордонної служби ім. генерала Момота відбулась непересічна подія. Вперше, з 2008 року тут складали присягу військовослужбовці строкової служби. Останні 8 років прикордонники комплектувались виключно за рахунок контрактників.

Військову присягу на плацу Навчального центру сьогодні склали 144 особи, перед тим вони пройшли місячне навчання.

За словами керівника прес-служби Навчального центру старшого лейтенанта Володимира Дашука, прикордонники освоїли «курси молодого бійця», опановуючи основи військової служби – субординацію та дисциплінованість. Також вони вже знають про особливості  служби на кордоні та вміть поводитись зі зброєю.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Багато було сумнівів, чи відновлювати строкову службу, чи ні. Ми не приховуємо, що за рахунок цих хлопців формуємо свій кадровий резерв. Приємно, що вони свідомо обрали прикордонну службу. І багато-хто з них ще до присяги, вже писали рапорт для участі в АТО. Це свідчить про високий рівень самосвідомості, бажання захищати свою землю. Ці хлопці – це перша ластівка, зараз їх 144 бійця. Наступні курси будуть вже в липні і тоді Навчальний центр прийматиме вже близько 400 строковиків, – зазначив перший заступник начальника ДПС генерал – лейтенант Василь Серватюк.

Фото: Про все

Фото: Про все

Водночас від запевнив, шо жоден з нинішніх строковиків не буде направлений для участі у військових діях в зоні АТО. Хлопці, за словами першого заступника, вже за декілька днів розпочнуть службу в прикордонних частинах на західному кордоні.

Фото: Про все

Фото: Про все

Та попри всю військову суворість присяги, самі молоді прикордонники ще помітно хвилюються й пригадують, чому обрали саме службу на кордоні.

- Мене переповнюють емоції. Почалось з того, що у військкоматі запропонували або бути прикордонником, або йти в ЗСУ. Звісно, я обрав прикордонну службу. – розповів свою історію прикордонник-строковик Ігор Коломієць з Городища.

Фото: Про все

Фото: Про все

Переживають і рідні строковиків, які приїхали на присягу.

- Я спочатку дуже хвилювалася. В країні такий період, тож важко було віддавати сина на службу. Але зараз я бачу, що він задоволений, - говорить мами одного з прикордонників.

Фото: Про все

Фото: Про все

 

Коментарі

Вгору