Рак молочної залози є найрозповсюдженішим раковим захворюванням серед жінок у світі – на нього припадає 16 % з усих випадків захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночого населення. У світі щорічно реєструють 1 250 000 нових випадків раку молочної залози, 600 тисяч жінок щорічно гинуть. Протягом останніх 20 років захворюваність на злоякісні новоутворення молочних залоз зросла і продовжує цю тенденцію.
Статистично пораховано: кожні 30 хвилин з’являється новий випадок раку молочної залози і щогодинно 1 жінка вмирає від цієї хвороби. 37 % серед хворих - жінки працездатного віку. В Україні рак молочної залози посідає перше місце у структурі захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночого населення.
За даними канцер-реєстру на Черкащині проживає понад 5 тисяч жінок, які мають діагноз – рак грудей, щороку такий діагноз встановлюється майже 500 жителькам нашого краю.
Метою зниження захворюваності на злоякісні новоутворення молочних залоз є первинна та вторинна профілактика.
Основою для зниження смертності від цього недугу є рання діагностика та якісне лікування.
У Черкаській області існує обласний лікувально-діагностичний мамо логічний центр, розташований на базі КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер». Основною метою центру є надання консультативної допомоги, проведення діагностики та лікування пацієнтам з патологією молочної залози. Діагностичні можливості нашого закладу включають рентгенологічні та УЗ-дослідження, спеціальні дослідження, які виконуються в клінічній, цитологічній та імуногістохімічній лабораторіях.
Три клінічні відділення: хірургічне, променеве і хіміотерапевтичне на сучасному рівні надають спеціалізовану допомогу. На базі хірургічного відділення працює палата реабілітації онкологічних хворих.
Фахівці КЗ «ЧООД» приймають участь у роботі конференцій, присвячених новітнім методам діагностики та лікування раку молочної залози як в Україні так і за кордоном, з метою наступного впровадження передового досвіду лікування на Черкащині.
КЗ «ЧООД» співпрацює з громадськими організаціями, метою яких є боротьба з раком молочної залози: фірма «Аvon» та її програма «Разом проти раку грудей», благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї», «Я не сама» та інші.
Фахівці закладу постійно впроваджують нові методи діагностики та лікування.
Детальнішу інформацію можливо отримати у відповідних розділах сайту або звернувшись до консультативної поліклініки Черкаського обласного онкологічного диспансеру.
За інформацією прес-служби Упрпавління охорони здоров'я Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram