На Черкащині провели антикорупційні навчання

01 грудня 2017, 07:23

Понад 150 держслужбовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та місцевих депутатів вивчали антикорупційне законодавство з питань запобігання та виявлення конфлікту інтересів у своїй діяльності. Такі навчання провели сьогодні представники НАЗК спільно з обласною владою.

Інформаційну кампанію «Конфлікт інтересів треба знати» ініціювало Національне агентство з питань запобігання корупції за підтримки Програми розвитку ООН. Тренінги та семінари відбудуться в усіх областях України. Основне завдання інформаційної кампанії – роз’яснити законодавство про конфлікт інтересів та провести належну превентивну роботу.

– Приватний інтерес у сфері діяльності службовця є першоджерелом корупції, що у подальшому буде сприяти вчиненню вже більш серйозних корупційних злочинів, – зауважує представниця НАЗК Юлія Шевченко. – Тому наша мета – роз’яснити ключові моменти актиантикорупційного законодавства з питань запобігання та виявлення конфлікту інтересів діяльності службовців усіх рівнів та ознайомити з практичними інструментами. Суміщення сумісництва, не врегулювання конфлікту інтересів, не повідомлення про конфлікт інтересів, не вжиття заходів в умовах конфлікту інтересів – ці та інші дії посадових осіб тягнуть за собою поки ще адміністративну відповідальність: накладання штрафів, відсторонення або навіть заборону займатися певним видом діяльності.

На сьогодні в Україні зафіксували та передали до суду більше сотні справ, пов’язаних з конфліктом інтересів. Більше десятка – на Черкащині.

– Нині маємо на меті підвищити правову культуру та правову свідомість державних службовців, громадських діячів, представнків ЗМІ, людей, які надають безоплатну правову допомогу, депутатів та всіх, хто є суб’єктом декларування, – наголосив заступник очільника області Сергій Овчаренко. – Спільно з НАЗК проводимо таку роз’яснювальну роботу, аби громадяни у подальшій своїй діяльності послуговувалися отриманими знаннями.

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Вгору