На Черкащині прокуратура попередила незаконну оренду 260 га землі

09 березня 2017, 17:24

У листопаді 2016 року прокуратура області шляхом вступу до судової справи запобігла незаконному наданню в оренду землі загальною площею 260 га в Катеринопільському районі.

Нагадаємо, у ході розгляду справи встановлено, що межі земельної ділянки, орендованої одним з товариств Катеринопільського району, змінено, у зв’язку з чим відповідно до закону втрачено переважне право на поновлення раніше укладеного договору оренди. За таких умов, розпорядження земельною ділянкою повинно відбуватися в установленому порядку через аукціон.

Завдяки принциповій позиції прокуратури судом надано належну оцінку факту порушення вимог земельного законодавства в разі поновлення договору оренди вказаної земельної ділянки, Київським апеляційним господарським судом апеляційну скаргу позивача відхилено.

Однак товариство, намагаючись зберегти за собою право на вказані землі, звернулося з іншим позовом до Черкаського окружного адміністративного суду, оскарживши бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та намагаючись зобов’язати його поновити договір оренди. Позовну заяву судом задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішення, відстоюючи свою принципову позицію, заступником прокурора області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду подано апеляційну скаргу, яка Київським апеляційним адміністративним судом повністю задоволена.

Таким чином, завдяки активному втручанню прокуратури попереджено незаконне надання в оренду землі.

За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору