В рамках кампанії додаткової імунізації дітей від поліомієліту, Департамент охорони здоров'я Черкаської ОДА отримав роздаткові матеріали - плакати та пам'ятки, які містять інформацію про небезпечний вірус, типи вакцин, хід імунізації тощо.
Нагадаємо, на Черкащині в рамках додаткової імунізації, яку розпочали в жовтні, вже щепили майже 5 тис дітей. Вакцину проти поліомієліту закупили за кошти Уряду Канади та надали через ЮНІСЕФ. Щеплення у два тури охопить дітей віком від 2 місяців до 6-ти років і завершиться до кінця поточного року.
Черкащина отрмала 8 тис примірників плакатів та пам'яток про поліомієліт, які поширять в усіх лікувально-профілактичних закладах краю. З них черкаські батьки дізнаються, як передається вірус поліо, чим він небезпечний, чому потрібна додаткова імунізація та які бувають типи вакцин проти поліомієліту.
Зокрема, роздатковий матеріал містить промовисті цифри:
- рівень імунізації дітей в Україні найнижчий в Європі й сягає 14%;
- оральну полівакцину використовують для захисту 2,5 млрд малюків світу;
- у кожного 200-го інфікованого поліомієлітом виникає параліч, 5-10% паралізованих дітей помирають;
- кількість випадків захворювання зменшилася (з 1988-го року) на 99% з допомогою колективної імунізації.
Крім того, пам'ятка пояснює, що таке рутинна імунізація та турова. РУТИННА - програма, яку проводить держава для всього населення. ТУРОВА - це додаткові дози вакцини для великої кількості населення протягом короткого періоду.
Вакцинація від поліо - серед безкоштовних щеплень від 10-ти захворювань у перші півтора року життя.
Поліомієліт - заразне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему. Передається від людини до людини побутовим шляхом. Вірус може заражати воду та їжу, живе в слині та калі інфікованих. Здебільшого захворювання не має симптомів, інколи - лихоманку, головний біль, біль у кінцівках, слабкість м'язів, оніміння шиї.
Ліків від поліомієліту не існує, тому єдиний захист - вакцинація.
За інформацією департаменту здоров'я Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram