На Черкащині попередили рейдерське захоплення трьох агропідприємств

30 серпня 2016, 22:57

25osvk0yqpt7rxmh

Працівниками Управління захисту економіки в Черкаській області Національної поліції України попереджено рейдерське захоплення суб’єктів господарювання. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

«У березні 2015 року працівниками поліції було отримано оперативну інформацію про можливе рейдерське захоплення майнових комплексів трьох агропромислових підприємств. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження та оперативники почали кропітку роботу з «розкручування» схеми злочинної діяльності», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що досудовим розслідуванням встановлено, що через службову недбалість одного з державних реєстраторів обласної реєстраційної служби, невстановлена слідством особа незаконно заволоділа його логіном, паролем та електронно-цифровим підписом. За допомогою отриманого електронного цифрового підпису зловмисник здійснив незаконне втручання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), де вніс зміни до переліку учасників, керівників та адресу реєстрації даних підприємств. Завдяки таким незаконним діям, товариства отримали «нових власників» та юридичні адреси у окупованих Луганській та Донецькій областях.

Крім того, були підготовлені правові підстави для фізичного вторгнення в адміністративні споруди підприємств та силової протидії реальним власникам за допомогою державних чи комерційних структур. Внесення змін у статути могли завдати й інші негативні наслідки - зупинене виробництво, залишення безробітними десятки тисяч громадян, створення підґрунтя соціального конфлікту, тощо. Й лише своєчасне втручання правоохоронців попередило подальші, можливо, «криваві» розгортання подій.

Встановлено суму завданих збитків учасникам та власникам агрокомплексів. Вона сягає понад 11 мільйонів гривень. В ході досудового розслідування правоохоронцями було вжито заходів з поновлення фактичних реєстраційних даних юридичних осіб, що дало змогу в повному обсязі відшкодувати збитків постраждалим.

Наразі слідчим управлінням ГУНП в Черкаській області державному реєстраторові повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Дане правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян або без такого.

Поділитись

Коментарі

Вгору