На Черкащині планують створити Національний природний парк

29 серпня 2017, 07:03

У долині річки Гірський Тікич хочуть створити Національний природний парк. Це дозволить забезпечити належною охороною найцінніші компоненти біологічного та ландшафтного різноманіття й історико-культурні пам'ятки та одночасно сприятиме розвитку туризму, рекреації та зростанню інвестиційної привабливості регіону, пише "Діловий регіон" з посиланням на  cherkasy24.info.

Особливо цінними природними територіями західної частини Черкащини є ландшафти долини річки Гірський Тікич, які характеризуються унікальною геоморфологічною будовою та біологічним різноманіттям.

Проектований Національний природний парк "Гірський Тікич" має стати єдиним національним парком України, до якого входитиме вся річкова долина від витоку до гирла і дозволить охопити охороною найцінніші природні ландшафти, з’єднані в єдине ціле річково-долинним екокоридором.

Такий системний підхід до охорони річки дозволить вирішити проблеми збереження водних та біотичних ресурсів та запобігти їх втратам в умовах тотальної трансформації довкілля.

Вгору