На Черкащині після негоди вирізають небезпечні дерева (фото)

08 лютого 2018, 17:12

Повалені сосни обабіч доріг, в лісах та поблизу ліній електропередач. Таку картину черкащани спостерігали в області після негоди, яка спіткала наш регіон у січні. Черкаські лісівники, спільно з дорожниками та енергетиками продовжують розчищати території від таких дерев. Говорять, що швидко з цим упоратися не вийде, адже наслідки негоди дуже значні. Лише на дороги та електролінії впало понад тисячу дерев. По лісах ці об’єми значно більші - йдеться про тисячі гектарів.

Щоб пересвідчитися у тому, наскільки сильно негода понівечила природу і їхати далеко непотрібно. Достатньо поглянути на повалені дерева у Дахнівському лісництві, що неподалік від Черкас. Це лісництво одне із восьми, які зазнали найбільших ушкоджень.

Фото: Про все

Фото: Про все

Директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт переповідає як не так давно без світла були цілі населені пункти, як у Черкасах не було водопостачання, а шляхи перетворювалися у непроїзні. Це все через повалені дерева, які не витримували навали снігу, та падали на дороги та лінії електропередач.

Фото: Про все

- Дерева падали десятками і це просто щаслива випадковість, що ніхто не постраждав. Але ми не повинні випробовувати долю й далі. Тому, щоб запобігти таким ситуаціям, прибиратимемо небезпечні дерева, які можуть впасти на лінії електропередач чи дороги, - говорить Андрій Пустовіт. – Якби ми таку роботу виконували раніше, то, можливо, такої ситуації і не було б. Хоча не можна говорити, що така робота не велася. Ми завжди були на зв’язку з енергетиками і постійно планово розширювали лінії електомереж, але їх багато. До того ж, щоб зробити розчистку необхідно отримати чимало дозволів та зробити відключення електрики, а це означало б обезточування якогось із районів на тривалий час. Тобто робота виконувалась, але не в такому масштабі.

Фото: Про все

У прибиранні аварійних дерев будуть задіянні кілька служби. Окрім управління лісового та мисливського господарства, долучаються ще й енергетики та дорожники. Останні, зокрема, надають дозволи та  інформацію про вимоги, яка має бути відстань між лісом та дорогами чи лініями електромереж.

Фото: Про все

Так, технічний директор ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін розповідає, що на електролініях з напругою у 10 кіловольт, які проходять через лісові масиви, відстань має бути не менше 10 метрів від крайнього дроту до дерев. Якщо дерево ближче, воно повинно бути зрізаним. Поблизу ліній з напругою 110 кіловольт, відстань повинна бути щонайменше 20 метрів.

Фото: Про все

В «Черкасиобленерго» уточнюють, що на лініях, які забезпечують  електрикою цілі райони взагалі доцільно робити очистку на відстань висоти падаючого дерева.

Фото: Про все

Як падали дерева на власні очі бачили жителі села Свидівок, дорога до якого пролягає через лісисту місцевість.

- У нас і так буває, що дерева падають. Декілька років тому був випадок, коли дерево повалилось на машину. Тому після негоди ми прийняли рішення звернутися до різних інстанцій, щоб розчистили дорогу від аварійних дерев, щоб у нас був безпечний проїзд, - каже сільська голова Світлана Вовк. – До того, у нашому селі знаходиться водозабір, який постачає воду на Черкаси. І якщо в Черкасах води не було два дні, то в нас - аж 5 днів. Щоб така ситуація не повторилась, потрібна розчистка дерев, аби вони не падали на лінії електропередач.

Фото: Про все

Фото: Про все

Водночас фахівці звертаються до черкащан з розумінням поставитися до такої вирубки дерев. Бо ж, говорять, вже нині люди нарікають, коли бачать як біля доріг йде ліквідація сосон. Все робиться для того, щоб запобігти аварійним ситуаціям під час негод.

- Хотілося б заспокоїти черкащан, що прибиратися будуть виключно небезпечні або потенційно небезпечні дерева, - каже Андрій Пустовіт. -  За потреби всім охочим можемо надати підтверджуючі документи.

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору