На Черкащині переселенці нарікають на дискримінаційні соціальні перевірки

11 вересня 2016, 18:38

1472623669-360

На Черкащині переселенці нарікають на роботу соціальних служб, які своїми перевірками порушують їх права та втручаються в особисте життя, інформує День.

 

Після прийняття Кабміном постанови № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та внесення змін до неї від 8 червня цього року черкаські переселенці почали нарікати на перевірки соціальних працівників, які, за їхніми словами, порушують права людини. Про це йшла мова під час зборів черкаського осередку «Спільноти біженців з Донецька та сходу України».

«До нас приходять додому, перевіряють як ми живемо, що їмо,  втручаються у наше особисте життя. Якщо у Придніпровському районі Черкас соціальні працівники до перевірок ставляться з розумінням, то соцпрацівники Соснівського району мають більш упереджене ставлення.  Тобто такі перевірки носять дискримінаційний характер», – розповідає голова черкаського осередку «Спільноти біженців з Донецька та сходу України» Олександр Лавріненко. Таким чином, запевняють переселенці,  влада вирішує, чи продовжувати державні виплати вимушено переміщеним особам.

Також згідно зі змінами, внесеними до постанови від 8 червня 2016 року, розпочався контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів на соціальні виплати переселенцям, який здійснюється в установленому законодавством порядку. Й у випадку встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання бюджетних коштів, який не оскаржений у судовому порядку, кошти у сумі, що незаконно отримана, повертаються до державного бюджету. Тому перерахунок державних виплат розпочався й у Черкасах. Так, черкаський юрист Катерина Обрізків розповідає, що за останній тиждень до неї прийшли чотири особи з письмовими вимогами Управління соцзахисту, згідно з якими необхідно повертати до держави кошти. «Найменша сума – це близько семи тисяч, а найбільша –- 42 тисячі», – каже юрист.

До того ж, вартість винаймання житла у Черкасах складає не менше ніж дві з половиною тисячі гривень, а для черкаських зарплат це немаленькі кошти, запевняють переселенці. «Програма пільгового кредитування, яка була розроблена ще в травні й подана на розгляд депутатів, нині залишається без результату», – розповідає Олександр Лавріненко.

Якщо до цього переліку додати ще й затримку понад двох, а то й трьох місяців державних виплат для переселенців, то картина вимальовується не зовсім оптимістична. Тому черкаські переселенці власними силами об’єднуються задля вирішення кожного індивідуального питання, що стосуються житла, роботи або державних виплат. Як кажуть у спільноті, переселенці ставляться з розумінням до того, що держава розбудовується, проте гуманнішого ставлення до внутрішньо переміщених осіб не завадило б кожному українцю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору