На Черкащині немає кому слідкувати за формуванням цін на продукти

13 березня 2015, 19:18

img_0590

Черкаси не застраховані від повторення продовольчої істерії, якій піддалися черкащани два тижні тому, коли з магазинів масово вимітали цукор, брошно та крупи, а торгові полиці пустіли за лічені хвилини. Причина в тому, що в області немає конролюючого органу, який би корегував цінові процеси.

Як тоді, так і зараз в Черкаській облдержадміністрації запевняють, що саме тих продуків, які так масово розгрібали, в області вдосталь.

- Цукру в нас понад 55 тисяч тонн, що забезпечує 8-ми місячну потребу області. Понад 360 тисяч тонн маємо продовольчої пшениці, така кількість може повністю забезпечити виробництво борошна. Так само споживчий ринок забезпечено і гречаною крупою, вона є на складах. Тобто таких продуктів вдосталь, - запевняють у Департаменті економічного розвитку і торгівлі Черкаської ОДА.

Та попри це уникнути продовольчої істерії не вдалося. На думку директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Черкаської ОДА Романа Карманніка, частково в цьому винні самі покупці, які піддалися паніці. Не готовими виявилися й магазини.

- Вони не могли спрогнозувати, що всі різко кинуться купувати,  - каже він.

Не відкидають в ОДА і те, що притримати товари, аби потім підвищити на них ціну, могли і постачальники. Утім зафіксованих фактів, які б це підтверджували, немає. Та й органу, який би контролював ці процеси нині теж не існує. Раніше ці функції покладалися на інспекцію контролю за цінами.

-Це той орган, який контролював процес ціноутворення. Нині інспекція в стадії ліквідації і вона вже нічого не перевіряє. На мою думку, в області повинен бути орган, який за потреби би міг з'ясувати дійсну ціну товару безпосередньо на підприємстві, - наголошує Роман Карманнік.

Поділитись

Коментарі

Игорь сказав:

Понад 360 тисяч тонн маємо продовольчої пшениці, така кількість може повністю забезпечити виробництво борошна. А почему сегодня хлеб подорожал? Предлагаю распустить полным составом антимонопольный комитет. Чем они занимаются?

Вгору