На Черкащині не можуть викоренити комуністичну символіку

24 лютого 2016, 10:48

605804

На Черкащині досі триває процес прощання з символами комуністичної епохи. Незважаючи на вимоги Закону України "Про декомунізацію", згідно з якими до 21 лютого місцеві ради мали ліквідувати топонімічні ознаки того періоду, декомунізація в області у повній мірі не відбулася. Багаторічні пам’ятники виявилися міцнішими за бажання сучасників з ними попрощатися. При цьому Черкаський та Монастирищенський райони залишились найбільш недекомунізованими в Черкаській області.

Про це сайту vikka.ua повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Пасічник.

Він поінформував, що в Черкаському та Монастирищенському районі Черкаської області залишилось по чотири не демонтованих пам’ятника, які є комуністичними символами.

З 42-х пам’ятників, що залишилися на Черкащині у спадок після радянських часів, демонтували вже 15. Ще 2 пам’ятники в області демонтували частково. "У Канівському районі демонтували пам’ятний знак активним борцям - організаторам радянської влади. В районі стелу залишили і перейменували її в пам’ять Жертв голодомору, запланували реконструкцію", -  зазначив він.

А в селі Мельники Канівського району вирішили не демонтувати пам’ятник. "Це пам’ятник Семену Федоренку, який помер у 1921-му році. У сільській раді стверджують, що він не був причетним до Голодомору і політичних репресій, не займав посаду", - повідомив Сергій Пасічник.

За його словами, витрати на демонтаж пам’ятників покладено на місцеві ради. Черкаська обласна державна адміністрація у цій ситуації лише контролює виконання цих робіт.

В той же час, на початку втілення програми декомунізації в області налічувалося 428 населених пунктів, де є об'єкти, що потрапляють під перейменування. Скільки з них вже отримали нові назви, в обласній адміністрації відповісти поки що не змогли.

Що стосується Черкас, то тут залишилось два не демонтованих пам’ятника: пам’ятний знак в парку Соборному та пам’ятний знак на честь Ватутіна.

Тим часом у столиці Черкащині продовжується процес перейменування вулиць. Черкаський міський голова днями підписав розпорядження про перейменування 62-х вулиць і провулків міста, а згодом до списку перейменованих додалась і вулиця Конєва.

Поділитись

Коментарі

Вгору